Оновлена Україна на Яндекс.Картах

16 серпня 2010, 11:05

Сьогодні у нас відразу декілька новин про карту України на Яндексі. Але про все по черзі.

На карту додано детальні схеми 18 міст і 11 селищ міського типу, а схеми майже всіх населених пунктів, що вже є на картах, значно оновили. З урахуванням доданих міст карта України містить детальні схеми 54 українських міст і 37 селищ міського типу (детальний список міст у кінці запису).

Помітно змінилося і візуальне представлення карт багатьох міст (Вінниці, Донецька, Житомира, Запоріжжя, Івано-Франківська, Кіровограда, Луганська, Луцька, Сум, Харкова, Хмельницького, Ужгорода): змінилася палітра кольорів, підписи вулиць і відображення основних доріг.

На карті України тепер можна шукати вулиці та проспекти, міста і села як російською, так і українською мовою (раніше ця можливість була доступна лише для 14 міст). Наприклад, ви зможете легко відшукати на карті вулицю Квіткову, Вірменську чи проспект Перемоги, а також населені пункти Щастя, Кам’янку або Вільне. А щоб на карті було простіше орієнтуватися, назви об'єктів підписані російською та українською мовою.

На карті України з'явилася можливість, яку від нас багато хто чекав і про яку часто запитували – прокладання автомобільних маршрутів.

Ви можете прокладати свої маршрути між населеними пунктами, наприклад, з Грушок у Вишенькі, а для міст з детальними схемами – між конкретними будинками або об'єктами.


Щоб прокласти маршрут, просто задайте в меню «от» і «до» вкладки «Маршруты» початкову та кінцеву точки дороги або мишкою вкажіть ці точки на карті. Ліворуч ви побачите інформацію про маршрут: довжину, приблизний час у дорозі та інструкцію із зазначенням усіх необхідних маневрів. Якщо хочете заздалегідь уточнити дорогу назад, натисніть на посилання «Обратный маршрут» у цьому ж вікні.

Якщо, наприклад, дорогою до моря захочете заїхати в які-небудь цікаві місця, то можете скоригувати маршрут, вказавши проміжні пункти прямування. Аби додати ще один пункт, клікніть на ділянці створеного маршруту в тій точці, починаючи з якої ви хочете змінити рух. З'явиться круглий значок, який можна рухати, вибираючи потрібні вулиці або населені пункти. Таких точок можна поставити декілька – відповідно ви можете прокласти будь-який потрібний вам маршрут.

У містах, де працює сервіс Яндекс.Пробки, можете будувати маршрути з урахуванням ситуації на дорогах. Для цього під час створення маршруту ввімкніть інформер заторів – система запропонує вам маршрут в об'їзд серйозних пробок (звертаємо увагу, що сервіс у статусі бета і постійно доопрацьовується та покращується).

Доречі, відсьогодні інформація про дорожний рух на карті України відображається всюди, де в Яндекса є відповідні дані.

Усі ці зміни доступні не тільки на веб-сервісі Яндекс.Карти, але й у мобільній програмі. Сподіваємося, оновлена карта України буде ще зручнішою в користуванні.


Василина Вдовіна та команда Яндекс.Карт


----------------
Нові міста на Яндекс.Картах: Олександрівськ, Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Винники, Вишневе, Вознесенськ, Вишгород, Горлівка, Ірпінь, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Макіївка, Нікополь, Новомосковськ, Сміла.
Оновлені карти міст: Київ, Алупка, Алушта, Вінниця, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Донецьк, Євпаторія, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Інкерман, Керч, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Севастополь, Сімферополь, Судак, Суми, Тернопіль, Ужгород, Феодосія, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці, Ялта.

3 коментарі
а де мова переключається? щось так на перший погляд не помітно...
І помітно розширились межі міст - супер!
Дякую!
мова не переключається, назви подано двома мовами одночасно
Вельми дякую! це просто супер!