Діти до школи - затори на дороги

Сьогодні ввечері в Києві Яндекс.Пробки зафіксували максимально можливу завантаженість доріг – 10 балів. Всі вулиці в центрі міста практично паралізовано. При цьому в місті не було ані сильного дощу, ані перекриттів або інших специфічних для автомобілістів подій. Проте зрозуміти, чому так відбувається, цілком можливо…

Спостерігаючи за заторами з року в рік, ми помічаємо цікаві закономірності. У сезон відпусток затори також ідуть на відпочинок. Протягом літа ситуація на дорогах стає все сприятливішою. І найбільш розвантажений місяць – серпень. Проте просто перед 1 вересня затори «несподівано» повертаються до міста. Таку чітку тенденцію легко пояснити: діти мають готуватися до школи, батьки повертаються з відпусток, і в місті одразу стає більше машин.


З року в рік ситуація може дещо відрізнятися, але перед 1 вересня кількість заторів у місті різко зростає. Зазвичай завантаженість на дорогах зростає на 20-40% на межі серпня та вересня, після чого варто очікувати доволі стабільної ситуації в місті, з незначним плавним зростанням завантаженості доріг.

Стежте за вільними дорогами на Яндекс.Пробках. А поки що «краще їхати на метро».

Наталія Журавльова, Леонід Медніков, пильнуємо дорожню ситуацію