Черкаська область: цифри та факти

От не дарма географічний центр України розташований саме на Черкащині. Те, як мешканці області користуються інтернетом, – це майже модель онлайн-поведінки типового українця. Приміром, у мережу тут регулярно виходить 51 % дорослого населення ‒ приблизно стільки, скільки у середньому по країні. Як і решта українців, суботу черкащани воліють проводити офлайн, а от у неділю знову повертаються в інтернет. Крім того, мешканців Черкащини, як і жителів інших регіонів, цікавлять свої місцеві речі та поняття – наприклад, ось які вулиці вони шукають найчастіше:

Звісно, є й відмінності. Скажімо, прикметно, що на Черкащині порівняно доросла аудиторія: дві третини користувачів – це ті, кому за 30. Для порівняння у Тернопільській, Рівненській та Житомирській областях молоді майже половина.

Звичайно, вік користувачів дуже впливає на те, навіщо їм інтернет і що вони у ньому шукають. Проте діти і молодь, певно, активніші за дорослих: найпопулярніша тема у пошуку серед черкащан – це реферати, твори зі шкільної програми, ГДЗ, тести ЗНО тощо. За кількістю запитів про навчання Черкаси навіть перевершили решту України. Про мобільне вони теж питають частіше за інших, а от про серіали, навпаки, – рідше.

Ще однією відмінністю можна вважати динаміку інтересу до новин: найбільше запитів щодо них із Черкаської області надійшло, коли у лютому 2015 року різко впала гривня, а не під час загострення ситуації у Криму чи зоні АТО, як це було у багатьох інших регіонах.

Ще одна цікава риса запитів із Черкаської області – мова. Майже 24 % із них задано українською, а це більше, ніж у середньому по Україні (18,5 %). Трапляється, що мешканці Черкащини змішують мови – приміром, [корольок пташка співуча смотреть онлайн всі серії] або [маленькі насоси для велосипедів какая цена]. А бувають і питання суржиком – їх зовсім мало, та все ж більше, ніж з інших областей: [купить ковйор на пол], [самий дешовий айфон] тощо.

Вивчаючи запити, не можна не помітити, як черкащани люблять попоїсти. Найпопулярніші у їхньому пошуку організації – це різноманітні кав’ярні, піцерії, бари і ресторани, а на Яндекс.Картах вони найчастіше вибирають «Де поїсти». Окрім того, мешканці області часто хочуть знайти на карті ринки, оптові магазини та інші заклади, де вигідно купувати продукти.

Що ж до рецептів, то черкащани віддають перевагу сезонним стравам. У липні вони засолюють або маринують огірки із кетчупом «Чилі», а із кабачків та вишень готують усе – від таких делікатесів, як [вишневий соус до м’яса рецепт з фото] до незвичайних закусок [рецепты кабачкового торта]. Порівняно з іншими регіонами, у Черкасах та області особливо часто шукають рецепти страв з білих грибів, а також зі свіжозловленої риби – наприклад, [карп смажений рецепт] або [як приготувати ляща в духовці].

А ось які непересічні запити спадають на думку жителям області:

Якщо ви цікавитеся Черкащиною та її мешканцями або пошуковою статистикою, то більше графіків і фактів знайдете тут.

Наталія Журавльова,
ось тепер цікаво, як назвали того черкаського кота