[джамала виграла євробачення] та інші запити українців про конкурс

Цьогоріч уже національній відбір на Євробачення спричинив чималий галас, хоча зазвичай жителі України ставляться до нього спокійно. Приміром, у Яндексі конкурсом починають активно цікавитися за тиждень до фіналу та продовжують ще трохи після. Натомість за три місяці 2016-го запитів зі словом «євробачення» було у сім разів більше, ніж за той самий період 2015 року. Найдужче ця тема схвилювала мешканців Волинської, Вінницької і Полтавської областей, а от найменше ‒ Одеської та Чернівецької.

Загалом запити до Яндекса про Євробачення стосуються або цьогорічного конкурсу: [когда будет евровидение 2016 по телевизору во сколько], або минулих: [все конкурсанты евровидения за 30 лет слушать подряд], або ж вічних питань: [почему океан эльзы не принемает участие в евровидении он бы сразу победил]. Про українську конкурсантку теж шукають різне: [джамала в странном наряде], [джамала зріст вага шанси на перемогу] і навіть [джамала потребовала убрать украинский флаг] — дехто сплутав Джамалу із Земфірою після інциденту на концерті російської співачки.

Ось ще кілька цікавих запитів про конкурс:

[песня на евровидение о двух парнях]
[как научиться петь как джамала]
[аналіз успіхи україни у євробаченні]
[евровидение кто ни разу не побеждал]
[букмейкеры победители евровидения]
[хлопець такий зі скрипкою з євробачення як звати]
[песня е е е е е слушать зарубежная с евровидения]
[перевод песни джамала 1944 транскрипция для иностранцев]
[які квіти любить джамала]

До речі, протягом останніх двох років інтерес до співачки помітно зростав тричі. Перші два рази ‒ 2014-го, коли Джамала виступила на конкурсі «Нова хвиля» та записала з Андрієм Хливнюком і Дмитром Шуровим пісню «Злива». Але кожен із цих сплесків — ніщо порівняно з цьогорічним під час національного етапу Євробачення, коли про неї у Яндексі почали запитувати аж у 10 разів частіше.

У Криму увага до Джамали у лютому хоч не так істотно, але теж зросла — удвічі-тричі порівняно з іншими місяцями. Цікаво, що минулого року, коли Україна не брала участь у Євробаченні, у Криму про нього теж запитували менше, ніж зазвичай. У той час як, приміром, У Росії та інших країнах СНД конкурсом цікавились традиційно багато.

З-поміж конкурентів Джамали українців найбільше заінтригував учасник із Білорусі Ivan: [кандидат от белоруси на евровидении будет с живыми волками?], а ще часто питають про росіянина Сергія Лазарева. Щодо інших конкурсантів, то тут найчастіше називають не імена, а країну: [яку пісню співатиме ісландія на євробаченні].

Надія Моісеєнко та весь український Яндекс,
і хай переможе найкращий (тобто наші ;)!