Яндекс.Карти на вашому сайті кількома кліками

Нещодавно на yandex.ua/maps з’явилася можливість додавати Яндекс.Карти на свій сайт, у блог або мобільну програму просто кількома кліками. Якщо раніше доводилося звертатися за цими послугами до програміста або обмежуватися скриншотами, то тепер ви самі можете вставляти інтерактивний фрагмент (віджет) Карт на свої сторінки. Він має кілька корисних функцій, доступних у «великих» Картах. Серед них, наприклад, ― можливість переглядати актуальну інформацію про організації, будувати маршрут та дивитися затори на вибраній ділянці.

Як це працює: зайдіть на Яндекс.Карти, прокладіть маршрут або знайдіть місце, про яке хочете розповісти, і натисніть на «Поділитися». В отриманому коді ви можете змінити розміри віджета, а у режимі попереднього перегляду – подивитися, як карта виглядатиме для відвідувачів вашого сайту. Далі, якщо вас все влаштовує, достатньо просто скопіювати код і вставити його на потрібну сторінку вашого сайту:

За допомогою віджета ви маєте можливість, приміром, поділитися у блозі маршрутом власної карколомної подорожі Карпатами. На карті зручно позначити, звідки саме, скажімо, у Воловці розпочався ваш шлях, скільки кілометрів ви пройшли до вершини Великого Верха, а також де у Подобовці сіли в автобус назад:

Також можна побудувати маршрут лише із початковою або кінцевою точкою. Так ви наочно покажете, наприклад, де відбуватиметься міський фестиваль або концерт, зазначивши на Картах як точку «B» місце проведення. Відвідувач сайту сам зможе вибрати на віджеті місце відправлення, а Карти автоматично побудують маршрут з урахуванням дорожньої ситуації:

Ольга Гриценко та команда API Яндекс.Карт,
радимо переходити зі скриншотів на віджети

2 коментарі
Шановні! Хочу запитати.. Чому з телефону не можна зайти на сайт Яндекс.Карти? Видає сторінку mobile.yandex.ua і пропонує скачати додаток через Google Play. Зміна адресу у строці не дає жодного результату, також перекидує на мобільні додатки. Але ж .. я не хочу встановлювати на телефон додаток, хочу скористатися сайтом.
Андрій Гуменчук
23 серпня 2016, 11:18
Yulia3879575,
доброго дня!
Коли ви заходите на Яндекс.Карти з мобільного браузера, ми для зручності пропонуємо продовжити роботу з нашим додатком або скористатись мобільною версією карт. Швидше за все, ви обрали пункт «Перейти до програми», а оскільки вона не встановлена на вашому смартфоні, вас переадресувало до сторінки завантаження. Спробуйте зайти на Яндекс.Карти ще раз, але цього разу оберіть пункт «Відкрити мобільну версію». Тоді ви зможете користуватись Картами за допомогою браузера.


Андрій Гуменчук
Яндекс.Україна