Яндекс.Навігатор на службі Правил дорожнього руху: як це працює

Нещодавно Яндекс.Навігатор навчився стежити за обмеженням швидкості на українських дорогах і попереджати про її перевищення. На екрані запущеної програми з'явилися знаки із дозволеним швидкісним режимом на дорозі, якою ви рухаєтеся, залежно від того, де пролягає ваш шлях – у населеному пункті чи поза ним.

Нагадаємо, що ця функція добре працювала у Києві та Київській області, а для інших міст і регіонів – лише у тестовому режимі. Наразі Яндекс.Навігатор показує обмеження також в Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Вінницькій та Львівській областях. Звичайно ж цей список збільшуватиметься. 
 
Ми уважно стежили за повідомленнями від водіїв і врахували із них близько 3000 інформативних, що допомогли уточнити обмеження у тих місцях, про які достовірних даних щодо знаків не було. Також надійшло багато сповіщень про вже зазначені у програмі показники. Приміром, водії скаржаться, що запропоновані у Навігаторі знаки не відповідають дорожньому режиму: рекомендовано 60 км/год, а їхати можна зі швидкістю 80 км/год. Трапляється і навпаки: перед або одразу за населеним пунктом дозволено рухатися не швидше 90 км/год, а на екрані знак – 110. Також користувачі часто діляться, з якою швидкістю вони їдуть у конкретний момент, що не має нічого спільного з дозволеним або забороненим режимом руху. Тому ми вирішили пояснити, чому саме та чи інша цифра з’являється на екрані програми. Одразу зазначимо, що неупереджений Яндекс.Навігатор відображає режим швидкості, базуючись суто на ПДР (Правилах дорожнього руху) і дорожніх знаках.
 
Чому 60? Відповідно до ПДР, пункт 12.4, транспортним засобам у населених пунктах дозволено рухатися зі швидкістю, що не перевищує 60 км/год. Згідно зі статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення водії можуть перевищувати її не більш як на 20 км/год – штраф за це не накладається, але Яндекс.Навігатор демонструє швидкісний режим, базуючись на ПДР, тобто 60 км/год.
 
Чому 90? Те саме стосується автошляхів поза населеними пунктами. Стаття 12.6 ПДР дозволяє рухатися такими дорогами зі швидкістю 90 км/год. І хоча без адміністративного покарання можна їхати з показником на спідометрі до 110, Яндекс.Навігатор рекомендує 90 км/год.
 
Чому 110? На автомобільних дорогах з відокремленими одна від одної розділювальною смугою проїзними частинами дозволена за ПДР (стаття 12.6, підпункт ґ) швидкість – 110 км/год, тож законослухняний Яндекс.Навігатор і показує 110, хоча без адміністративного покарання можна пришвидшитись до 130 км/год.
 
Нагадаємо, що за замовчуванням Навігатор сповіщатиме аудіосигналом, коли автомобіль їхатиме на 15 км/год швидше, ніж дозволено, щоб водій встиг вчасно пригальмувати і продовжив рухатися із безпечною швидкістю. Цей поріг можна змінити у налаштуваннях.
 
Ми працюємо над удосконаленням нашої мобільної програми, тому потрібна ваша допомога. Особливо нас цікавить фідбек, який уточнює межі населених пунктів (переходи від 60 до 90 км/год), а також показує або уточнює кордони дії дорожніх знаків обмеження швидкості (20, 40 або 60 км/год).
 
Завантажити Яндекс.Навігатор можна у Google Play та App Store.
 
Команда Яндекс.Навігатора
Ні цвяха, ні жезла!