Яндекс знає погоду на кожній вулиці

[Погода] – один із найчастіших пошукових запитів у Яндексі. Чи знадобиться на прогулянці верхній одяг? Взяти парасольку чи ризикнути й залишити вдома? А може, час помити машину? Але раптом піде дощ... Приймати правильні рішення нам щодня допомагає прогноз погоди. Проте, незважаючи на використання точних метеорологічних моделей, прогнози часто помиляються, а наші плани і настрій псуються. 

Завдяки спеціальній технології Meteum, Яндекс навчився визначати актуальну погоду з точністю до району міста і навіть окремої вулиці та будинку. Гіперлокальний прогноз дає можливість дізнатися, яка температура буде біля вашого дому, як одягнутися на прогулянку в парку та чи варто їхати на концерт просто неба. 

Meteum – це власна технологія Яндекса, яка будує прогноз погоди, поєднуючи класичні метеорологічні моделі й технології машинного навчання. Він використовує дані метеостанцій та інформацію, отриману з інших джерел, які можуть уточнити локальні особливості. Наприклад, Яндекс.Карти повідомляють тип поверхні, висотність забудови та наявність поруч водойми. 

Коли користувач звертається до сервісу, Яндекс.Погода визначає, де він перебуває, і показує свіжий прогноз саме для цих координат. Ви можете вибрати будь-яке місце й дізнатися, що вас чекає, наприклад, вранці на стадіоні, за годину – біля робочого офісу, а ввечері – біля кінотеатру. 

Прогноз погоди буде доступний для всіх населених пунктів України, які є на карті. Нова технологія працює у програмах для iPhone, Android та Windows 10 Mobile і у веб-версії сервісу. Якщо раптом прогноз виявиться неточним, будь ласка, напишіть нам про це  – ми будемо раді коментарям, які допоможуть зробити сервіс кращим.

Олександра Колеснікова,
дізнаюся першою, чи брати парасольку

2 коментарі
Наше старе село
23 листопада 2016, 21:02
Не бачу змін. Показує загальну погоду мого смт, як погоду мого будинку.
Наше старе село,
цілком можливо, що у цих місцях погода співпадає. Але якщо вам здається, що на сервісі представлено невірний прогноз, будемо щиро вдячні за повідомлення про це: https://yandex.ua/support/pogoda/troubleshooting_mistake.html. 

Олександра Колеснікова, Яндекс.Україна