Microsoft і Яндекс оголосили про співпрацю

13 жовтня 2015

Корпорація Microsoft і компанія «Яндекс» оголосили про співпрацю, яка передбачає надання Windows 10 з інтегрованим пошуком Яндекса.

Корпорація Microsoft і компанія «Яндекс» оголосили про стратегічну співпрацю. Угода дозволить надати користувачам з України, Росії, Білорусі, Казахстану, Туреччини та низки інших країн можливість легкого оновлення до Windows 10 із кастомізованим пошуком Яндекса. Яндекс стане стартовою сторінкою і пошуком за замовчуванням, інтегрованим у браузери Microsoft — Microsoft Edge та Internet Explorer, — на пристроях, що працюють на платформі Windows 10.

Згідно із домовленостями між компаніями, на пристроях Windows 10 Microsoft запропонує звичний для користувачів із зазначених країн досвід роботи із браузером і пошуком за допомогою пошукового сервісу Яндекс. Нагадаємо, Windows 10 надається безкоштовно для усіх користувачів ліцензійних версій Windows 7 і Windows 8, які оновлять операційну систему протягом року з моменту виходу нової ОС.

Угода також передбачає, що Яндекс на спеціально створеній сторінці розповідатиме користувачам у країнах, на які поширюється дія угоди, про переваги Windows 10 і демонструватиме її можливості. Також на цій сторінці Яндекс пропонуватиме завантажити та встановити офіційну версію операційної системи Windows 10.

«Ми залишаємося вірні принципу надання таких можливостей Windows 10, які можуть сподобатися будь-якому користувачеві у світі. Одним зі шляхів досягнення цієї мети є надання сервісів, що враховують регіональну специфіку. Microsoft і Яндекс пов'язують давні плідні партнерські відносини. На сьогодні пошук Яндекса вже інтегровано в нашу мобільну платформу Windows Phone на ринках цих країн. Тепер ми плануємо впровадити пошук Яндекса в усю екосистему Windows 10 у цьому регіоні», — підкреслив Тері Майєрсон (Terry Myerson), виконавчий віце-президент підрозділу Windows і Devices корпорації Microsoft.

«Windows 10 уже довела успішність і продемонструвала величезний потенціал, багато в чому завдяки готовності Microsoft співпрацювати із сильними локальними розробниками, — говорить Аркадій Волож, генеральний директор Яндекса. — Нові домовленості — це закономірний розвиток давніх партнерських відносин, що доводять якість наших продуктів».

Також відповідно до угоди Яндекс запропонує користувачам універсальні Windows-програми для пошуку інформації, орієнтування і навігації, прослуховування музики.

Операційна система Windows 10 стала доступна в усьому світі 29 липня 2015 року.Про Яндекс:
Яндекс — міжнародна інтернет-компанія, що володіє пошуковою системою та інтернет-порталом. Яндекс створює свої власні пошукові й мультимедійні технології, мобільні сервіси і програми. Пошук Яндекса враховує морфологію мови та географію запитів. 2009 року Яндекс розробив і впровадив новий метод машинного навчання — Матрикснет. Головне завдання Яндекса — допомагати користувачам вирішувати завдання.

У Росії, звідки Яндекс родом, його пошукова частка становить 57,4% (LiveInternet, вересень 2015). Місячна аудиторія порталу в Росії — 71 мільйон осіб (дані comScore MMX, 6+, серпень 2015). Компанія працює також в Україні, Білорусі, Казахстані й Туреччині. В Україні, за даними дослідження gemiusAudience за серпень 2015 (15+, лише десктоп), Яндексом щомісячно користуються 9,6 мільйона осіб. Частка пошуку в країні за агрегованими даними LiveInternet у вересні цього року становила 29,5%.

Про корпорацію Microsoft:
Заснована 1975 року корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у розробці програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям і компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

Із 2003 року в Україні працює компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території України.

Додаткову інформацію про компанію і продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється у США та/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються у цьому документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.

Контакти
Компанія «Яндекс.Україна»
Електронна пошта: pr@yandex-team.com.ua
Кол-центр: +380 44 586-41-48

Логотип
/Завантажити(EPS, 764 КБ)
/Завантажити(EPS, 898 КБ)
Будь ласка, дотримуйтеся правил використання