Політика конфіденційності

Цей документ є перекладом Політики конфіденційності на українську мову. У разі розбіжностей між російськомовною версією Політики конфіденційності і цим перекладом — лише версія Політики конфіденційності на російській мові є юридично обов’язковою. Версію Політики конфіденційності на російській мові можна знайти тут: https://yandex.ru/legal/confidential/?lang=ru.

Дата публікації: 21.06.2021

Поточна версія доступна за адресою: https://yandex.ua/legal/confidential

1. Що регулює ця політика конфіденційності

Ця політика конфіденційності (далі — Політика) діє щодо всієї інформації, включаючи персональні дані у розумінні застосовного законодавства (далі — «Персональна інформація»), яку ТОВ «ЯНДЕКС» (Yandex LLC) та/або його афілійовані оcоби, включаючи всіх осіб, що входять до однієї групи з ТОВ «ЯНДЕКС» (далі — «Яндекс»), можуть отримати про Вас під час використання Вами будь-яких сайтів, програм, продуктів та/або сервісів Яндекса (далі разом — «Сервiси»), інформацію про які Ви можете знайти на сайтах yandex.ru, yandex.com, yandex.ua, yandex.by, yandex.kz, yandex.com.tr, yandex.co.il та інших сайтах, що належать Яндексу (далі разом — «Сайти»), так само як і в ході виконання Яндексом/його афілійованими особами будь-яких угод і договорів, укладених з Вами у зв'язку з використанням Вами Сервісів. Яндекс може також отримувати Персональну iнформацiю вiд своїх партнерiв (далі — «Партнери»), сайти, програми, продукти або сервіси яких Ви використовуєте (наприклад, від рекламодавців Яндекса або служб таксі). У таких випадках передавання Персональної інформації є можливим лише у випадках, встановлених застосовним законодавством, і здійснюється на підставі спеціальних договорів між Яндексом і кожним з Партнерів.

Будь ласка, зверніть увагу, що використання будь-якого з Сайтів та/або Сервісів може регулюватись додатковими умовами, які можуть вносити до цієї політики зміни та/або доповнення, та/або мати спеціальні умови щодо персональної інформації, розміщені у відповідних розділах документів для таких Сайтів/Сервісів.

2. Хто обробляє інформацію

Для забезпечення використання Вами Сайтів і Сервісів Ваша Персональна інформація збирається і використовується Яндексом, в тому числі включаючи Товариство з обмеженою відповідальністю «ЯНДЕКС», юридичну особу, створену згідно законодавству Російської Федерації і зареєстровану за адресою: 119021, Росія, Москва, вул. Льва Толстого, д. 16 (ТОВ «ЯНДЕКС») або його афілійованою особою, яка представляє відповідний Сервіс в інших юрисдикціях. З інформацією про те, яка особа представляє той чи інший Сервіс, Ви можете ознайомитись в умовах використання відповідного Сервісу.

Для користувачів, які знаходяться на території Європейської Економічної Зони (ЄЕЗ) або Швейцарії, Яндекс представлено на території ЄЕЗ і Швейцарії компанією «Яндекс Ой», юридичною особою, створеною згідно законодавству Фінляндії, зареєстрованою за адресою: Мореєнікату 6, 04600 Мянтсяля, Фінляндія.

Для користувачів, які знаходяться на території Ізраїлю, Яндекс представлено на території компанією «Яндекс.Го Ізраел Лтд» (Yandex.Go Israel Ltd), юридичною особою, створеною згідно законодавству Ізраїля, зареєстрованою за адресою: 148 Менахем Бегін Ст., Тель-Авів, Ізраїль 6492104.

3. Якою є мета цієї Політики

Захист Вашої Персональної інформації та Вашої конфіденційності є надзвичайно важливими для Яндекса. Тому при використанні Вами Сайтів і Сервісів Яндекс захищає і обробляє Вашу Персональну інформацію у строгій відповідності до застосовного законодавства.

Слідуючи нашим обов'язкам захищати Вашу Персональну інформацію, у цій Політиці ми б хотіли найбільш прозоро проінформувати Вас про наступні моменти:

(a) навіщо і як Яндекс збирає і використовує («обробляє») Вашу Персональну інформацію, коли Ви використовуєте Сайти та/або Сервіси;

(b) якими є роль та обов'язки Яндекса як юридичної особи, яка приймає рішення про те, навіщо і як обробляти Вашу Персональну інформацію;

(c) які інструменти Ви можете використовувати для скорочення обсягу Персональної інформації про Вас, яку збирає Яндекс;

(d) якими є Ваші права у рамках здійснюваної обробки Персональної інформації.

4. Яку Персональну інформацію про Вас збирає Яндекс

Персональна інформація, зібрана у процесі роботи Сайтів та/або надання Сервісів, може різнитись залежно від того, чи використовуєте Ви для доступу до Сайтів та/або Сервісів Віш обліковий запис. У тих випадках, коли Ви здійснюєте вхід до свого облікового запису, Персональна інформація, зібрана про Вас Яндексом під час використання Вами Сайтів і Сервісів, може бути зіставлена і пов'язана з іншою Персональною інформацією, зібраною Яндексом у рамках використання Вами Вашого облікового запису (наприклад, дані про Вашу особу, контактні дані, вік і стать, якщо вони були надані Яндексу). Яндекс не перевіряє надану Вами Персональну інформацію за винятком випадків, передбачених користувацькою угодою або умовами використання окремих сервісів, і не може судити про її достовірність, а також про те, чи володієте Ви достатньою правоздатністю для надання Вашої Персональної інформації. Проте Яндекс виходить з того, що Ви надаєте достовірну і достатню Персональну інформацію, а також своєчасно оновлюєте її.

Яндекс може збирати наступні категорії Персональної інформації про Вас під час використання Вами Сайтів і Сервісів:

(i) Персональна інформація, надана Вами при реєстрації (створенні облікового запису), така як Ваше ім'я, номер телефону, адреса та вік;

(ii) електронні дані (HTTP-заголовки, IP-адреса, файли cookie, веб-маяки/піксельні теги, дані про ідентифікатор браузера, інформація про апаратне та програмне забезпечення, дані мережі wi-fi);

(iii) дата і час здійснення доступу до Сайтів та/або Сервісів;

(iv) інформація про Вашу активність під час використання Сайтів і/або Сервісів (наприклад, історія пошукових запитів, дані про покупки в Сервісах, дані про відвідані організації, лайки і переваги, адреси електронної пошти тих, з ким Ви ведете переписку, дані телефонної книги, інформація про взаємодію з іншими користувачами, а також файли і контент, що зберігаються в системах Яндекса);

(vi) інша інформація про Вас, необхідна для обробки у відповідності до умов, які регулюють використання конкретних Сайтів або Сервісів Яндекса;

(vii) інформація про Вас, яку ми отримуємо від наших Партнерів згідно з умовами угод, укладених між Вами і відповідним Партнером, і угод, укладених між Яндексом і Партнером.

Також Яндекс використовує файли cookie і веб-маяки (включаючи піксельні теги) для збирання Персональної інформації та пов'язання такої особистої інформації з Вашим пристроєм і веб-браузером (див. розділ 11 цієї Політики).

Яндекс не збирає цілеспрямовано чутливу персональну інформацію (таку як расове походження, політичні погляди, інформація про здоров'я та біометричні дані), за винятком випадків, передбачених користувацькими угодами окремих Сервісів. Проте Ви можете самостійно надати їх Яндексу, і в такому разі Яндекс буде обробляти їх у рамках надання Вам Сервісів (наприклад, якщо Ви задаєте пошукові запити, які стосуються Вашого здоров'я). При цьому Ви мусите брати до уваги, що Яндекс не може запитати Вашої згоди на таку обробку, оскільки не обізнаний заздалегідь про потенційно чутливий характер Персональної інформації, яку Ви можете надати Яндексу.

Яндекс не збирає дані з метою складання «портрету» користувача тією мірою, за якої це може суттєво вплинути на Ваші права та свободи у відповідності до застосовного законодавства.

5. Якою є правова основа та цілі обробки Вашої Персональної інформації

Яндекс не має права обробляти Вашу Персональну інформацію без достатніх для цього правових підстав. Тому Яндекс обробляє Вашу Персональну інформацію лише в тому разі, якщо:

(i) обробка є необхідною для виконання договірних зобов'язань Яндекса перед Вами, включаючи забезпечення роботи Сайтів і Сервісів (наприклад, надання Вам результатів пошуку за Вашими пошуковими запитами);

(ii) обробка є необхідною для дотримання встановлених законодавством зобов'язань;

(iii) коли це передбачено застосовним законодавством, обробка є необхідною для забезпечення законних інтересів Яндекса у разі, якщо така обробка не чинить суттєвого впливу на Ваші інтереси, Ваші фундаментальні права та свободи. Зверніть увагу, що при обробці Вашої персональної інформації із зазначених підстав Яндекс завжди буде намагатись підтримувати баланс між своїми законними інтересами і захистом Вашої конфіденційності.

Яндекс обробляє Вашу Персональну інформацію для забезпечення своїх законних інтересів, наприклад, у наступних випадках:

(a) щоб краще розуміти, як Ви взаємодієте з нашими Сайтами та/або Сервісами;

(b) щоб удосконалювати, змінювати, персоналізувати або іншим чином покращувати Сайти і Сервіси в інтересах усіх користувачів;

(c) щоб пропонувати Вам інші продукти та сервіси Яндекса або інших компаній, які, на нашу думку, можуть Вас зацікавити (тобто показувати Вам рекламу, яка враховує Ваші інтереси);

(iv) для конкретних цілей або у відповідності до вимоги застосовного законодавства ми можемо запитати Вашої окремої згоди на обробку Вашої Персональної інформації. Для юрисдикцій, де згода визнається окремою правовою підставою, початок використання Вами Сайтів та/або Сервісів Яндекса виражає Вашу згоду з такою обробкою. Цим ми інформуємо Вас, а Ви підтверджуєте, що у Вас немає жодних зобов’язань щодо надання нам будь-якої Персональної інформації при використанні Вами Сайтів або Послуг і воно ґрунтується виключно на Вашій вільній волі. Разом з тим Ви усвідомлюєте, що без надання Персональної інформації ми не зможемо надати Вам можливість скористатися Сервісами, а використання Вами Сайтів буде обмеженим.

Яндекс завжди обробляє Вашу Персональну інформацію у певних цілях і лише ту Персональну інформацію, яка має відношення до досягнення таких цілей. Зокрема, ми обробляємо Вашу Персональну інформацію для наступних цілей:

(i) надання Вам доступу до Сайтів та/або Сервісів (в т. ч. надання результатів пошуку у відповідь на Ваші пошукові запити, з урахуванням Ваших вподобань, історії пошуку та іншої Персональної інформації про Вас, доступної Яндексу);

(ii) надання доступу до Вашого облікового запису, включаючи електронну поштову скриньку Яндекса та сховище файлів, якщо Ви зареєстровані у відповідних Сервісах;

(iii) здійснення зв'язку з Вами для надсилання Вам повідомлень, запитів та інформації, яка стосується роботи Сайтів і Сервісів, виконання угод з Вами та обробки Ваших запитів і заявок;

(iv) персоналізація реклами та пропозицій з урахуванням Ваших вподобань, історії пошуку та іншої Персональної інформації про Вас, доступної Яндексу;

(v) підвищення зручності використання Сайтів і Сервісів, у тому числі для показу найбільш релевантних результатів пошуку та надання більш персоналізованих Сайтів і Сервісів, а також для покращення інших продуктів, додатків і Сервісів Яндекса;

(vi) створення нових продуктів, утиліт і пропозицій Яндекса;

(vii) захист Ваших прав і прав Яндекса;

(viii) збір, обробка і надання статистичних даних, більших даних та інших досліджень.

Використання в Сервісах Яндекса інформації, отриманої від API Google (далі - «Отримані дані»), здійснюється відповідно до положень Google API Disclosure з урахуванням зазначених в ній обмежень, а саме:

Отримані дані використовуються виключно для цілей надання Вам функцій поштового клієнта. Отримані дані не можуть бути використані для передачі третім особам, для показу рекламних матеріалів та інших цілей, пов'язаних з неправомірним доступом до змісту Вашого листування.

Детальніше з умовами обробки Отриманих даних Ви можете ознайомитися за адресою: (https://yandex.ru./legal/confidential_google_api).

6. Як Яндекс захищає Вашу Персональну інформацію

В більшості випадків Персональна інформація обробляється автоматично без доступу до неї будь-кого із співробітників Яндекса. У разі, якщо такий доступ знадобиться, він може бути наданий лише тим співробітникам Яндекса, які потребують цього для виконання своїх задач. Для захисту і забезпечення конфіденційності даних усі співробітники повинні дотримуватись внутрішніх правил та процедур щодо обробки Персональної інформації. Вони також мусять слідувати усім технічним та організаційним заходам безпеки, які діють для захисту Вашої Персональної інформації.

Яндекс також впровадив достатні технічні і організаційні заходи для захисту Персональної інформації від несанкціонованого, випадкового або незаконного знищення, втрати, зміни, недобросовісного використання, розкриття або доступу, а також інших незаконних форм обробки. Ці заходи безпеки було реалізовано з урахуванням сучасного рівня техніки, вартості їхньої реалізації, ризиків, пов'язаних з обробкою та характером Персональної інформації.

7. Хто іще має доступ до Вашої Персональної інформації і кому її може бути передано

7.1 У межах Групи Яндекса

Яндекс може передавати Вашу Персональну інформацію своїм співробітникам (в межах, вказаних у розділі 6 цієї Політики). Яндекс також може передавати Вашу Персональну інформацію своїм афілійованим особам, у тому числі іншим компаніям з групи осіб, до якої належить Яндекс («Група Яндекса»). Зверніть увагу, що рівень захисту Персональної інформації в деяких країнах може не співпадати з рівнем, встановленим у вашій юрисдикції, і, використовуючи Сервіси Яндекса, Ви погоджуєтеся на таке передавання.

В усіх випадках Персональна інформація також буде оброблятись лише для цілей, викладених у розділі 5 цієї Політики, якщо інше не встановлено умовами використання Сайтів та/або Сервісів, які надаються компаніями групи Яндекса, в тому числі:

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Яндекс.Вертикалі» (Yandex.Classifieds LLC) (ОДРН: 5157746192742) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ «Яндекс.Вертикалі» для обробки на умовах та для цілей, визначених у Угоді сайту «AUTO.RU» (https://yandex.ru/legal/autoru_terms_of_service), «Яндекс.Робота» (https://yandex.ru/legal/auto_termsofuse), «Яндекс.Нерухомість» (https://yandex.ru/legal/realty_termsofuse), «Яндекс.Оголошення» (https://yandex.ru/legal/classified_termsofuse), «Яндекс.Оренда» (https://yandex.ru/legal/lease_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Яндекс.Таксі» (Yandex.Taxi LLC) (ОДРН: 5157746192731) Ваша Персональна інформація може передаватись уТОВ «Яндекс.Таксі» для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання сервісу «Яндекс.Таксі» (https://yandex.ru/legal/taxi_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Яндекс.Маркет» (Yandex.Market LLC) (ОДРН: 1167746491395) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ «Яндекс.Маркет» для обробки на умовах та для цілей, визначених у Правилах використання сервісу «Яндекс.Маркет» (https://yandex.ru/legal/market_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Яндекс.Телеком» (ОДРН: 1167746432040) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ «Яндекс.Телеком»;

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Яндекс.Хмара» (ОДРН: 1187746678580) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ «Яндекс.Хмара» для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання сервісу «Платформа Яндекс.Хмара» (https://yandex.ru/legal/cloud_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Яндекс.Драйв» (Yandex.Drive LLC) (ОДРН: 5177746277385) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ «Яндекс.Драйв» для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання сервісу «Яндекс.Драйв» (https://yandex.ru/legal/drive_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «ЕДАДІЛ ПРОМО» (ОДРН: 5157746114477) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ «ЕДАДІЛ ПРОМО» для обробки на умовах та для цілей, визначених у Користувацькій угоді сервісу «ЕДАДІЛ» (http://corp.edadeal.ru/legal), програмі лояльності «Кешбек від Едаділу» (https://corp.edadeal.ru/legal);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Кінопошук» (Kinopoisk LLC) (ОДРН: 1077759854919) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ «Кінопошук» для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання сервісу «Кінопошук» (https://yandex.ru/legal/kinopoisk_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії «Яндекс Юроп АГ» (Yandex Europe AG) Ваша Персональна інформація може передаватись у «Яндекс Юроп АГ» для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання сервісу (https://yandex.com/legal/termsofservice);

при використанні Вами Сервісів та послуг «Яндекс.Го Ізраел Лтд» (реєстраційний номер 515926285), Ваша Персональна інформація може передаватись у «Яндекс.Го Ізраел Лтд» для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання сервісу (https://yandex.com/legal/yango_termsofuse).

при використанні Вами Сервісів і послуг Автономної некомерційної Організації Додаткової професійної освіти «Школа аналізу даних» (АНО ДПО «ШАД»), а також у разі Вашої участі в організованих нею проектах, Ваша Персональна інформація може передаватися в АНО ДПО «ШАД» для обробки на умовах і для цілей, визначених у правилах обробки даних АНО ДПО «ШАД»;

при використанні Вами Сервісів і послуг компанії ТОВ «Яндекс.Медіасервіси» (ОДРН: 1187746644920) Ваша Персональна інформація може передаватися в ТОВ «Яндекс.Медіасервіси» для обробки на умовах і для цілей, визначених в Умовах використання сервісів «Яндекс.Музика» (https://yandex.ru/legal/music_termsofuse), «Яндекс.Афіша» (https://yandex.ru/legal/afisha_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів і послуг компанії ТОВ «Яндекс.Заправки» (ОДРН: 1187746812725) Ваша Персональна інформація може передаватися в ТОВ «Яндекс.Заправки» для обробки на умовах і для цілей, визначених в Умовах використання сервісу «Яндекс.Заправки» (https://yandex.ru/legal/zapravki_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів і послуг компанії ТОВ «Клініка Яндекс.Здоров'я» (ОДРН: 5177746308394) Ваша Персональна інформація може передаватися в ТОВ «Клініка Яндекс.Здоров'я» для обробки на умовах і для цілей, визначених в Умовах використання сервісу «Яндекс.Здоров'я» (https://yandex.ru/legal/health_termsofuse);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії Yandex Services AG (реєстраційний номер: СHE-229.170.782) Ваша Персональна інформація може передаватись у Yandex Services AG для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання платформи «Толока» (https://yandex.com/legal/toloka_useragreement);

при використанні Вами Сервісів та послуг компанії ТОВ «Яндекс.Затори»(ОДРН: 1087746706596) Ваша Персональна інформація може передаватись у ТОВ« Яндекс.Затори» для обробки на умовах та для цілей, визначених в Умовах використання платформи «Толока» (https://yandex.ru/legal/toloka_useragreement_probki).

Крім того, Ваша Персональна інформація може передаватися особам, що входять до Групи Яндекса і знаходяться з Вами в одній країні, для надання Вам підтримки при використанні Вами Сайтів і Сервісів, наприклад, в разі якщо Ви перебуваєте на території Казахстану, Ваша Персональна інформація може передаватися в ТОВ «Яндекс.Казахстан».

7.2 Поза Групою Яндекса

Яндекс також може передавати Персональну інформацію третім особам, які не входять до Групи Яндекса, для досягнення цілей, зазначених у розділі 5 цієї Політики. Зверніть увагу, що рівень захисту Персональної інформації в деяких країнах може не співпадати з рівнем, встановленим у вашій юрисдикції, і, використовуючи Сервіси Яндекса, Ви погоджуєтеся на таке передавання.

До таких третіх осіб можуть належати:

(i) Партнери, такі як власники сайтів та додатків, рекламні мережі та інші партнери, які надають Яндексу послуги, пов'язані з розміщенням і відображенням реклами на сайтах, у програмах, продуктах або сервісах, що належать таким партнерам або контролюються ними; компанії, які надають послуги перевезення (таксі);

(ii) рекламодавці або інші Партнери, які відображують для Вас рекламу на Сайтах та/або на Сервісах Яндекса, а також такі Партнери як постачальники інформаційних сервісів або консультанти.

Яндекс також може передавати Персональну інформацію третім особам, які не входять до Групи Яндекса:

(i) третім особам, стосовно яких здійснено відступлення прав чи обов'язків, або новацію за відповідною угодою;

(ii) будь-якому національному та/або міжнародному регулюючому органу, правоохоронним органам, центральним або місцевим виконавчим органам влади, іншим офіційним або державним органам або судам, стосовно яких Яндекс зобов'язаний надавати інформацію у відповідності до застосовного законодавства за відповідним запитом;

(iii) третім особам, у разі якщо Вами було виражено згоду на передавання Вашої Персональної інформації, або передавання Персональної інформації потрібне для надання Вам відповідного Сервісу або виконання певної угоди чи договору, укладеного з Вами;

(iv) будь-якій третій особі з метою забезпечення правового захисту Яндекса або третіх осіб при порушенні Вами Користувацької угоди сервісів Яндекса (https://yandex.ua/legal/rules), цієї Політики або умов, які регулюють використання окремих Сервісів, або в ситуації, коли існує загроза такого порушення.

8. Де зберігається і обробляється Ваша Персональна інформація

Ваша Персональна інформація буде зберігатись у Російській Федерації та/або в ЄЕЗ.

Для російських користувачів: Яндекс здійснює запис, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), витяг персональних даних громадян Російської Федерації з використанням баз даних, що знаходяться на території Російської Федерації.

Для користувачів із ЄЕЗ, Швейцарії або Ізраїлю: Росія є юрисдикцією за межами Європейської економічної Зони, яка не була визнана Європейською комісією як така, що забезпечує адекватний рівень захисту персональних даних. Тому Яндекс вжив відповідних заходів для забезпечення того, щоб таке передавання здійснювалось у відповідності до чинних правил захисту даних ЄС.

Зокрема, Яндекс керується Стандартними договірними умовами, затвердженими Європейською комісією, для забезпечення адекватного рівня захисту Вашої Персональної інформації, яка передається в Росію. Копію цих Стандартних договірних умов можна отримати на запит.

Якщо Ви знаходитесь на території, де для передавання Вашої Особистої інформації в іншу юрисдикцію потрібна Ваша згода, то, використовуючи Сайти або Сервіси, Ви надаєте Яндексу свою явну і однозначну згоду на таке передавання або зберігання, та/або обробку інформації в інших вказаних юрисдикціях, включаючи Росію.

9. Як довго ми зберігаємо Вашу Персональну інформацію

Яндекс буде зберігати Вашу Персональну інформацію стільки часу, скільки це є необхідним для досягнення цілі, для якої її було зібрано, або для дотримання вимог законодавства і нормативних актів.

Якщо інше не вимагається за законом або угодою з Вами, електронні листи та документи, які ви зберігаєте у системах Яндекса як частину Сервісу, будуть зберігатися доти, поки у Вас є обліковий запис, проте вони можуть бути видалені Вами у будь-який час.

Якщо Ви бажаєте, щоб будь-яку Вашу Персональну інформацію було видалено з баз даних Яндекса, Ви можете самостійно видалити необхідну Персональну інформацію з використанням Вашого облікового запису або через інтерфейс Сайтів та/або Сервісів (де це є застосовним).

10. Ваші права

10.1 Якими правами Ви володієте

У разі, якщо це передбачено застосовним законодавством, Ви маєте право на доступ до Вашої Персональної інформації, яка обробляється Яндексом у відповідності до цієї Політики.

Якщо Ви вважаєте, що яка-небудь інформація, яку Яндекс зберігає про Вас, є некоректною або неповною, Ви можете увійти до свого облікового запису і виправити Вашу Персональну інформацію самостійно.

Якщо це передбачено застосовним законодавством, Ви маєте право:

  • ознайомитися з інформацією, яку Яндекс зберігає про Вас;
  • вимагати видалення Вашої Персональної інформації або її частини, а також відкликати згоду на обробку Вашої персональної інформації;
  • вимагати обмежень на обробку Вашої Персональної інформації;
  • запитати копію Стандартних договірних умов, які дозволяють передавання Вашої Персональної інформації в Росію і вказані у розділі 8 цієї Політики;
  • заперечувати проти обробки Вашої Персональної інформації, якщо це передбачено застосовним законодавством.

Яндекс буде виконувати вказані запити у відповідності до застосовних правил захисту даних.

У випадках, передбачених застосовним законодавством, Ви можете також володіти іншими правами, не вказаними вище.

При використанні Вами Сервісів передача Персональної інформації здійснюється з Вашої згоди, що виражає вільну волю і Ваш інтерес, (зокрема, на підставі договору з Вами) і не є обов'язком згідно із законом.

10.2 Як Ви можете реалізувати свої права

Для здійснення вищезазначених прав, будь ласка, увійдіть до свого облікового запису, а в разі відсутності спеціальної функції в інтерфейсі зв'яжіться з Яндексом (див. розділ 13 цієї Політики).

Якщо Ви не задоволені тим, як Яндекс обробляє Вашу Персональну інформацію, будь ласка, сповістіть нас, і ми розглянемо Вашу претензію. Якщо Ви не задоволені відповіддю Яндекса, Ви маєте право подати скаргу до компетентного органу.

11. Як ми використовуємо файли cookie та інші подібні технології на Сайтах або при використанні Вами Сервісів

11.1 Які файли cookie і навіщо їх використовує Яндекс

Файли cookie — це невеликий фрагмент даних, який приймається і обробляється пристроєм, який Ви використовуєте для доступу до Сайтів. Файли cookie зберігають і відправляють назад на Сайти інформацію, яка допомагає Вашій роботі з Сайтами і дозволяє нам запам'ятовувати Ваші переваги після закінчення часу, наприклад, настройки браузера або дізнаватися про Ваш обліковий запис. Для отримання додаткової інформації про файли cookie, їх опис, про цілі використання і можливі способи управління ними, дотримуйтесь нашої Політики використання файлів cookie (https://yandex.ru/legal/cookies_policy).

На Сайтах використовуються наступні типи файлів cookie:

  • строго необхідні файли cookie / технічні файли cookie: ці файли cookie необхідні для роботи Сайтів і надання Вам Сервісів; окрім усього іншого, вони дозволяють Яндексу ідентифікувати Ваше апаратне та програмне забезпечення, включаючи тип Вашого браузера;
  • статистичні / аналітичні файли cookie: ці файли cookie дозволяють розпізнавати користувачів, підраховувати їхню кількість та збирати інформацію, таку як виконані Вами операції на Сайтах і в Сервісах, включаючи інформацію про відвідані Вами веб-сторінки і контент, який Ви отримуєте;
  • технічні файли cookie: ці файли cookie збирають інформацію про те, як користувачі взаємодіють із Сайтами та/або Сервісами, що дозволяє виявляти помилки і тестувати нові функції для підвищення продуктивності Сайтів та Сервісів;
  • функціональні файли cookie: ці файли cookie дозволяють надавати певні функції, щоб полегшити використання Вами Сайтів, наприклад, зберігаючи Ваші вподобання (такі як мова та місцеположення);
  • (сторонні) файли відстежування / рекламні файли cookie: ці файли cookie збирають інформацію про користувачів, джерела трафіку, відвідані сторінки та рекламу, відображену для Вас, а також ту, за якою Вами було здійснено перехід на рекламовану сторінку. Вони дозволяють відображати рекламу, яка може Вас зацікавити, на основі аналізу Персональної інформації, зібраної про Вас. Вони також використовуються у статистичних та дослідницьких цілях.

11.2 Як довго файли cookie зберігаються на Вашому пристрої

Яндекс використовує інформацію, яка міститься у файлах cookie, лише у вказаних вище цілях, після чого зібрані дані будуть зберігатись на Вашому пристрої протягом періоду, який може залежати від відповідного типу файлів cookie, проте не перевищуючи терміну, необхідного для досягнення їхньої мети, після чого їх буде автоматично видалено з Вашої системи.

11.3 Хто іще має доступ до інформації, яка міститься у файлах cookie

Персональна інформація, зібрана за допомогою файлів cookie, розміщених на Вашому пристрої, може бути передана і доступна Яндексу та/або третім особам, вказаним у розділі 7 цієї Політики. Використання Персональної інформації поза Сайтами у рекламних цілях, якщо такі є, може бути предметом окремих користувацьких угод, доступних на веб-сайтах третіх осіб. Яндекс та/або треті особи можуть також надати Вам можливість відмовитись від персоналізації реклами, яка може бути предметом регулювання законодавства та правил, застосовних до таких продуктів і пропозицій.

При першому відвіданні Сайтів може бути запитано Вашу згоду на використання файлів cookie. Якщо після того, як Ви схвалили використання файлів cookie, Ви бажаєте змінити своє рішення, Ви можете зробити це, видаливши файли cookie, які зберігаються у Вашому браузері (звичайно це можна зробити у налаштуваннях браузера — будь ласка, зверніться до настанови щодо роботи з браузером або до сайту його розробника). Після цього може бути знову відображене спливне вікно, яке запитує Вашої згоди, і Ви зможете зробити інший вибір. Якщо Ви відмовляєтесь від використання файлів cookie, це може призвести до того, що деякі функції Сайтів будуть Вам недоступними, і вплине на можливість використання Вами Сайтів. Ви також можете змінити налаштування Вашого браузера, щоб приймати або відхиляти поза вибором всі файли cookie або файли cookie з певних сайтів, включаючи Сайти Яндекса. Якщо Ви схвалили використання файлів cookie на одному з Сайтів Яндекса, ми будемо вважати, що використання файлів cookie на всіх Cайтах було схвалено Вами.

Яндекс також може використовувати веб-маяки (піксельні теги) для доступу до файлів cookie, раніше розміщених на Вашому пристрої, для наступних цілей:

(i) визначення Ваших дій на Сайтах і в процесі використання Сервісів шляхом доступу та використання файлів cookie, які зберігаються на Вашому пристрої;

(ii) збір статистичної інформації, пов'язаної з роботою Сайтів, Сервісів або продуктів, утиліт і пропозицій Яндекса.

12. Оновлення цієї Політики

До цієї Політики можуть бути внесені зміни. Яндекс має право вносити зміни на свій розсуд, в тому числі, проте не обмежуючись, у випадках, коли відповідні зміни пов'язані зі змінами у застосовному законодавстві, а також коли відповідні зміни пов'язані зі змінами у роботі Сайтів та Сервісів.

Яндекс зобов'язується не вносити суттєвих змін, не накладати додаткових обтяжень або обмежень Ваших прав, встановлених цією Політикою, без Вашого сповіщення. Вас буде повідомлено про такі зміни. Відповідні повідомлення можуть бути відображені на Сайті або в Сервісах (наприклад, через спливне вікно або банер) до того, як такі зміни наберуть чинності, або можуть бути надіслані Вам за допомогою інших каналiв зв'язку (наприклад, електронною поштою, якщо Ви надали нам Ваші контактні дані).

13. Питання і пропозиції

Яндекс вітає Ваші питання і пропозиції, що стосуються виконання або зміни цієї Політики. Будь ласка, скористуйтеся нашою формою зворотнього зв'язку, розміщеною за адресою: https://yandex.ru/support/common/troubleshooting/main.html. Ви також можете скористатися цією адресою для надсилання запитів про реалізацію Ваших прав або скарг щодо некоректності Вашої Персональної інформації або незаконності її обробки.

 

_____________________________

Попередні версії документа:

https://yandex.ua/legal/confidential/19102020

https://yandex.ua/legal/confidential/15082019

https://yandex.ua/legal/confidential/15072019

https://yandex.ua/legal/confidential/12022019

https://yandex.ua/legal/confidential/11042018

https://yandex.ua/legal/confidential/20032018

https://yandex.ua/legal/confidential/08122017

https://yandex.ua/legal/confidential/18112016

https://yandex.ua/legal/confidential/17082016

https://yandex.ua/legal/confidential/01032016

https://yandex.ua/legal/confidential/30012015

https://yandex.ua/legal/confidential/14082013

https://yandex.ua/legal/confidential/15112011

https://yandex.ua/legal/confidential/31032011