Блокування контенту користувача на сервісах Яндекса

Скоріше за все, ви опинилися на цій сторінці, тому що інформацію, розміщену користувачем на одному з сервісів Яндекса, було заблоковано Яндексом.

Це сталося в результаті застосування однієї з процедур, встановлених Яндексом у виконання приписів законодавства Росії.

Розміщена користувачем інформація могла бути заблокована з однієї з наступних причин:

  • Яндекс виконав повідомлення Роскомнагляду Росії в порядку, передбаченому Федеральним законом «Про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації» № 149-ФЗ від 27 липня 2006 р.

  • Яндекс виконав повідомлення Роскомнагляду Росії в порядку, передбаченому Федеральним законом від 28 грудня 2013 року № 398-ФЗ "Про внесення змін до федерального закону № 149-ФЗ від 27 липня 2006 р. "Про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації", винесене на підставі вимоги Генпрокуратури про вжиття заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, що містять заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, які проводяться з порушенням установленого порядку.

  • Яндекс виконав судовий акт, виконавчий документ, або відповідне сповіщення Роскомнадзора Росії в порядку, передбаченому Федеральним законом «Про внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації з питань захисту інтелектуальних прав в інформаційно-телекомунікаційних мережах» № 187-ФЗ від 2 липня 2013.

  • Яндекс виконав припис правоохоронного органу або органу судової влади Росії в порядку, передбаченому нормативними актами про компетенцію таких органів і законодавством про обов'язки організацій при отриманні таких приписів.

  • Володар виключного права на об'єкт інтелектуальної власності або автор твору направив в Яндекс заяву про те, що розміщення певної інформації порушує його інтелектуальні права, або Яндекс отримав заяву від приватної особи або від організації з вимогою заблокувати інформацію, що містить, на думку заявника, наклеп або обрáзи, розголошує таємницю, яка охороняється законодавством, надає неправомірний доступ до персональних даних, завдає шкоди честі та гідності громадянина або діловій репутації юридичної особи, або іншим чином, на думку заявника, порушує його права, і заблокував таку інформацію в порядку, передбаченому Політикою обмеження прав анонімного контенту: http://company.yandex.ru/rules/anonymous_content

  • Яндекс розглянув повідомлення про те, що інформація, яку розміщено на сервісі, порушує правила правових документів, застосовних до цього сервісу Яндекса: умов використання, угод користувача, оферт або інших застосовних документів з числа тих, що розміщені за адресою https://yandex.ru/legal і прийняв рішення про невідповідність розміщеної інформації правилам зазначених документів.

Більш детальну інформацію про причини блокування ви можете отримати від служби технічної підтримки Яндекса https://forms.yandex.ru/surveys/10016520.

Попередня версія документа https://yandex.ua/legal/ugc_takedown/07032017.