Патріарх Філарет не зможе управляти єпархією

Gordonua.com
24.06.19 о 09:00
В то же время почетного патриарха Филарета оставили в составе епископата ПЦУ, с учетом его заслуг перед Укранской православной церковью.Синод Православной церкви Украины 24 июня принял ряд решений в отношении почетного патриарха ПЦУ Филарета. …Синод отметил, что Филарет не передал документы на регистрацию Киевской епархии ПЦУ, поэтому все приходы и монастыри Киева, которые до 15 декабря 2018 года находились в составе Украинской православной церкви Киевского патриархата, переподчиняются непосредственно предстоятелю ПЦУ митрополиту Епифанию.
Высокий Вал (Чернигов)
24.06.19 о 07:40
Синод Православної церкви України вирішив позбавити Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами і монастирями. Відповідне рішення цей колегіальний виконавчий орган управління церквою прийняв після проведення Філаретом "собору" для відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату.
Интерфакс-Украина
24.06.19 о 07:37
Священный Синод Украинской православной церкви (Православной церкви Украины, ПЦУ) на заседании в понедельник принял решение, согласно которому почетный патриарх Филарет остается в составе епископата ПЦУ, но лишен права руководства Киевской епархией. "…принимая во внимание особые заслуги в прошлом перед Украинской православной церковью, констатировали, что почетный патриарх Филарет остается в составе епископата Православной церкви Украины, однако, утратил канонические права и обязательства, связанные с управлением епархией", - говорится в пресс-релизе по итогам заседания Синода, обнародованном на сайте ПЦУ. …"В связи с невыполнением почетным патриархом Филаретом в отведенный Священным Синодом срок предыдущего решения Синода по представлению на регистрацию документов Киевской епархии, учитывая многочисленные просьбы приходов и монастырей Киева к предстоятелю, блаженнейшему митрополиту Киевскому и всея Украины Епифанию, о принятии их в непосредственное подчинение, (…) - отменить п. 4 журнала №1 заседания Священного Синода от 5 февраля 2019 года и подчинить митрополиту Киевскому и всея Украины, как их непосредственному епархиальному архиерею, все приходы и монастыри Киева, которые до 15 декабря 2018 года находились в составе УПЦ Киевского патриархата и по решению Поместного собора УПЦ Киевского патриархата (15 декабря 2018) и Объединительного Собора (15 декабря 2018) находятся в составе Православной церкви Украины", - говорится в пресс-релизе.
Гал-Інфо
24.06.19 о 07:32
Як проінформувала прес-служба Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ), 24 червня 2019 р. у історичному Будинку Митрополита на території Святої Софії Київської відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України), на якому вирішили, що Патріарх Філарет не зможе управляти єпархією. …У підсумку обговорення були прийняті наступні рішення: У зв’язку з невиконанням Почесним Патріархом Філаретом у відведений Священним Синодом місячний термін попереднього рішення Синоду щодо подання на реєстрацію документів Київської єпархії, враховуючи численні прохання парафій та монастирів м. Києва до Предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, щодо прийняття їх у безпосереднє підпорядкування, як це і належить за канонічними правилами – скасувати п. 4 Журналу №1 засідання Священного Синоду від 5 лютого 2019 р. та підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України, як їх безпосередньому єпархіальному архієрею, всі парафії та монастирі м. Києва, які до 15 грудня 2018 р. перебували у складі УПЦ Київського Патріархату і згідно рішення Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату (15 грудня 2018 р.) та Об’єднавчого Собору (15 грудня 2018 р.) є у складі Православної Церкви України.
Интерфакс-Украина
24.06.19 о 07:31
Священний синод Української православної церкви (Православної церкви України, ПЦУ) на засіданні в понеділок ухвалив рішення, згідно з яким почесний патріарх Філарет залишається у складі єпископату ПЦУ, але позбавлений права керівництва Київською єпархією. "...беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською православною церквою, констатувати, що Почесний патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією", - йдеться в прес-релізі за підсумками засідання Синоду, оприлюдненому на сайті ПЦУ. …"У зв’язку з невиконанням Почесним патріархом Філаретом у відведений Священним Синодом місячний термін попереднього рішення Синоду щодо подання на реєстрацію документів Київської єпархії, враховуючи численні прохання парафій і монастирів м. Києва до предстоятеля, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, щодо прийняття їх у безпосереднє підпорядкування, ( ...) - скасувати п. 4 Журналу №1 засідання Священного Синоду від 5 лютого 2019 р. та підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України, як їх безпосередньому єпархіальному архієрею, всі парафії та монастирі м. Києва, які до 15 грудня 2018 р. перебували у складі УПЦ Київського Патріархату і згідно з рішенням Помісного собору УПЦ Київського патріархату (15 грудня 2018 р.) та Об’єднавчого собору (15 грудня 2018 р.) є у складі Православної церкви України", - йдеться в прес-релізі.
Радiо Свобода
24.06.19 о 06:55
Православна церква України позбавила почесного патріарха Філарета прав єпархіального архієрея – про таке рішення Священного синоду ПЦУ 24 червня повідомив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря). …Згідно з рішенням Священного синоду, почесний патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією.