Купівля та використання квитка

Як купити авіаквиток для дитини?

Діти до двох років, як правило, подорожують у літаку без окремого місця — сидячи на колінах у батьків. Проте зазначати їх у разі замовлення необхідно: на них виписується безкоштовний («нульовий») квиток або квиток зі значною знижкою (90 %). При цьому один дорослий пасажир може провезти із собою тільки одне немовля без місця. На інших дітей потрібно буде оформляти «дитячі» квитки з місцями, незалежно від віку дітей.

Діти від 2 до 12 років подорожують за спеціальним дитячим тарифом. Оскільки дитина в цьому віці вже займає окреме місце на борту літака, знижка для цієї категорії пасажирів значно менша, і надають її не всі авіакомпанії.

На сервісі Яндекс.Авіаквитки є можливість зазначити, дитина якої вікової категорії полетить разом із дорослим, і вибрати відповідний варіант у партнерів сервісу. Для цього під час пошуку зазначте необхідну кількість авіаквитків для немовлят (0–2 роки) і дітей (2–12 років).

Докладніше про перельоти з дітьми написано у Довіднику мандрівника.

Із чого складається ціна на авіаквиток?

Ціна авіаквитка формується з кількох складових:

  • тариф квитка (вартість перевезення залежно від маршруту і класу обслуговування);
  • збори аеропорту;
  • сервісні збори компанії, у якої купується квиток.

Докладніше про формування ціни на квиток написано у Довіднику мандрівника.

Що таке збори?

Збори аеропорту включають:

  • суму, яку авіакомпанія платить різним службам аеропорту (за зліт, приземлення й обслуговування літака);
  • паливний збір;
  • податки місцевих урядів і збори інших урядових структур (наприклад, митниці, імміграційного контролю).

Розмір цих зборів встановлюється аеропортами, місцевою владою та урядами тих країн, де розташовано аеропорт. Нерідко сума зборів може перевищувати вартість перевезення — особливо це стосується дешевих тарифів. На сайтах, що продають авіаквитки, вартість квитка може бути заявлено як з усіма зборами, так і без них. Тому перед купівлею читайте умови продажу квитка максимально уважно.

Сервісний збір встановлюється авіакомпанією або компанією, що реалізовує авіаквитки, і залежить від комерційної політики продавця. У разі повернення авіаквитка сервісний збір за його оформлення зазвичай не повертається.

Що таке чартерний рейс і чи можна мені купити на нього квиток?

Чартерний рейс відрізняється від звичайного тим, що він не вноситься до регулярного розкладу рейсів авіакомпанії та аеропорту. Як правило, чартерні тарифи дешевші за регулярні, але мають деякі особливості.

Час вильоту чартерного рейсу, його номер і навіть авіакомпанія в будь-який момент можуть змінитися. Проїзні документи (маршрут-квитанції) оформляються за 1–2 дні до вильоту (незалежно від дати придбання квитка). Обмін або повернення таких квитків здійснюється на умовах, що визначаються авіакомпанією.

Можливість купити квитки на чартерні рейси на Яндекс.Авіаквитках з'явиться трохи пізніше.

Докладніше про чартерні рейси написано у Довіднику мандрівника.

Як бути, якщо я хочу забронювати більше 9 авіаквитків?

Максимальну кількість дорослих, дітей і немовлят в одному замовленні обмежено дев'ятьма пасажирами. Щоб купити авіаквитки на 10 і більше осіб, зробіть кілька замовлень.

У чому різниця між квитками економ-класу, бізнес-класу та преміум-класу (комфорт-класу)?

Докладніше про різницю між квитками різних класів написано у Довіднику мандрівника.

Як купити дешевший авіаквиток? Чи є пільги або знижки при купівлі авіаквитків?

Є два основні способи купити квитки дешевше:

  • Купувати їх якомога раніше до передбачуваної дати поїздки.
  • Купувати квитки під час розпродажів і знижок. Майже всі авіакомпанії проводять такі акції 2–3 рази на рік.

Докладніше про це написано у Довіднику мандрівника.

Чи продаються авіаквитки на рейси з пересадкою?

Так, звичайно є можливість купити квиток відразу на кілька рейсів однієї авіакомпанії. Крім того, квиток на політ із пересадкою може коштувати дешевше, ніж квиток на прямий рейс.

Як правило, авіакомпанії уважно ставляться до пасажирів, які купують квиток із пересадкою, і якщо перший літак запізнюється в пункт пересадки, другий рейс буде затримано до того моменту, поки всі пасажири не зроблять пересадку.

Я вибрав квиток, але на сайті партнера змінилася ціна. Чому?

Усі компанії працюють із глобальними системами бронювання, і таких систем є декілька. Природно, що ситуація з наявністю тих або інших тарифів у системах бронювання змінюється щосекунди — компаній, підключених до них, дуже багато. Тому між тим моментом, коли ви бачите пропозицію партнера на нашому сервісі, і тим, коли ви переходите на сайт партнера для оформлення квитка, деяких тарифів може вже не бути — це цілком закономірно. Тим не менш Яндекс працює над тим, щоб такі випадки траплялися якомога рідше.

Чи безпечно оплачувати купівлю квитка банківською карткою?

Так. Усі партнери сервісу Яндекс.Авіаквитки працюють із надійними системами шифрування та верифікації даних користувача.