Бета браузера
Рекомендації у браузері

Protect: захист від SMS-шахрайства. Загальне на десктопі.

В інтернеті доволі часто трапляються випадки шахрайства, коли користувач у відповідь на привабливу пропозицію надсилає платіж шахраям або підписується на платну послугу під час реєстрації на сайті через мобільний телефон або надсилання SMS на мобільний номер. Яндекс.Браузер відстежує шахрайські сайти і блокує їх.

Приклади SMS-шахрайства

Наведені нижче ситуації можуть виникати на шахрайських сайтах, на заражених сайтах (сайт, який ще вчора був безпечним, сьогодні може бути заражено), а також через шкідливе ПЗ на вашому комп'ютері.

Примітка. Шкідливе ПЗ може перехоплювати інформацію, яку ви вводите на сайтах, і надсилати її зловмисникам. Тому ми наполегливо рекомендуємо користуватися антивірусом.

Реєстрація на сайті через ваш мобільний телефон
 1. Під різними приводами сайт вимагає ввести номер вашого мобільного телефону. Наприклад, для реєстрації на сайті або підтвердження того, що ви не робот, для активації оновлення програми, запобігання блокуванню вашого акаунту в соціальній мережі тощо.
 2. На телефон надходить код активації, який вас просять ввести на сайті.

 3. Ви вводите код активації і тим самим активуєте платну підписку.
 4. Із телефона починає щодня списуватися певна сума, найчастіше кілька гривень.
Надсилання з вашого телефона повідомлення на мобільний номер
 1. Вас просять надіслати з мобільного телефона повідомлення на номер, зазначений на сайті.
 2. Ви надсилаєте SMS. Вартість надсилання виявляється вищою за вартість SMS за вашим тарифом. Причому інформацію про вартість може бути взагалі не зазначено на сайті або наведено в тій частині сайту, де її складніше усього помітити.

 3. Одразу після надсилання повідомлення на мобільний номер із вашого телефона списується певна сума, найчастіше 25–50 гривень. Іноді вмикається щоденне списання коштів.

Обіцянка заробітку в мережі
 1. Вам пропонують заробіток в інтернеті, обіцяючи платити хорошу винагороду за перегляд сайтів або відео, читання реклами, заповнення анкет і тестів або написання коментарів на форумах.
 2. Ви погоджуєтеся, деякий час працюєте, ваш заробіток висвічується на екрані та росте як на дріжджах.
 3. Незабаром вам пропонують отримати зароблені гроші, але виявляється, що попередньо потрібно що-небудь оплатити, наприклад реєстрацію, ПДФО, ПДВ або довіреність на отримання коштів у віддаленому офісі. Потрібна сума зазвичай не перевищує 400 руб.
 4. Ви здійснюєте платіж, але не отримуєте обіцяного заробітку. Крім того, введені в ході платежу дані вашої банківської картки стають здобиччю шахраїв.
Пропозиція поставити програму, яка зароблятиме гроші
 1. Вам пропонують встановити на пристрій програму, яка самостійно зароблятиме вам гроші.
 2. Ви встановлюєте програму, але єдиним результатом її роботи будуть повідомлення про необхідність оновлення. Оновлення програми платне і коштує зазвичай 200–400 руб.
 3. Разом із програмою часто встановлюється шкідливе ПЗ, яке може викрасти ваші особисті дані або дані електронних платежів.
Обіцянка виграшу в лотерею або благодійної допомоги
 1. Вам пропонують пограти в лотерею або зайти на сайт, який займається безкоштовною роздачею грошей бідним.
 2. Ви починаєте грати і виграєте велику суму (пишете прохання про фінансову допомогу і отримуєте позитивну відповідь).
 3. Вам повідомляють, що для того, щоб отримати виграш (допомогу), потрібно заплатити невелику суму (близько 400 руб.) як комісію за валютний переказ, ПДВ, ПДФО тощо.
 4. Після платежу ви не отримуєте обіцяних грошей, зате ваші платіжні дані надсилаються шахраям.

Блокування шахрайських сайтів

Яндекс відстежує сайти, пов'язані з інтернет-шахрайством та фішингом, і зберігає їх адреси у спеціальній базі даних. Якщо ви намагаєтеся зайти на сайт, який пов'язаний з інтернет-шахрайством, Яндекс.Браузер заблокує небезпечну сторінку і проінформує вас про це — з'явиться повідомлення у вікні браузера і значок  у правій частині Розумного рядка.

Увага! 

Ми наполегливо рекомендуємо вам відмовитися від відвідування цього сайту. Відвідувати подібні ресурси може бути небезпечно з таких причин:

 • На сайті вам запропонують виконати дії, у результаті яких буде списано гроші з рахунку вашого телефона. При цьому попередження про те, що пропоновані послуги платні, або не буде взагалі, або його буде розміщено у такому місці, де його важко помітити.
 • Є імовірність, що ви не отримаєте оплачені послуги зовсім або послуги буде надано зовсім не в тому вигляді, у якому було обіцяно.
 • Замість обіцяного заробітку або виграшу ви втратите свої гроші, оплативши фіктивну послугу.
 • Якщо ви введете номер банківської картки або інші дані електронного платежу, гроші з вашого рахунку може бути вкрадено.

Додаткові заходи безпеки

База даних заражених і шахрайських сайтів системи Protect містить понад 80 000 сайтів, проте сайт може туди не потрапити, якщо на нього ще не надійшло скарг. Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся простих правил безпеки:

 • Не вводьте номер свого мобільного телефону на тих сайтах, яким ви не довіряєте повністю.
 • Не надсилайте повідомлення зі свого телефона на номери, зазначені на сайтах.
 • Уникайте передавання будь-яких особистих даних або даних для електронних платежів (номерів банківських карток, PIN-кодів тощо).

Вимкнення захисту

Увага! Щоб вимкнути захист від інтернет-шахрайства, необхідно повністю вимкнути захист від шкідливих програм і сайтів у браузері. Ми радимо цього не робити.

Щоб вимкнути захист від шкідливого ПЗ:

 1. Натисніть на  Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.
 3. У блоці Особисті дані вимкніть опцію Увімкнути захист від шкідливих сайтів і програм.
 4. Перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.

Якщо Яндекс блокує ваш сайт

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт помилково потрапив до списку ресурсів, підозрюваних в інтернет-шахрайстві, напишіть нам через форму зворотного зв'язку.