Кеш

Що таке кеш?

Кеш (cache) браузера – це папка з копіями деяких даних (наприклад, зображень або прослуханих композицій) зі сторінок, які ви відвідували. Зазвичай у кеші зберігаються елементи сторінки, які навряд чи встигли змінитися за проміжок часу між двома запитами: музика, відео, зображення, стилі, скрипти. Під час повторного перегляду сторінок бета-версія Яндекс.Браузера вже не буде запитувати ці дані з інтернету, а видобуде їх із кеша. Використання кеша знижує навантаження на мережу й підвищує швидкість завантаження сторінок.

Приклад використання кеша

Коли ви починаєте дивитися онлайн-відео, відображаються покажчики й переглянутого, і завантаженого відео. Після повного завантаження можна відключитися від інтернету й додивитися ролик або фільм. Завантажене відео зберігається в кеші на вашому комп’ютері й надалі зчитується з локального жорсткого диска.

Приватність і кеш

Збереження даних у кеші несе такі ризики для вашої приватності:

  • Якщо доступ до комп’ютера мають кілька користувачів, будь-який із них може побачити в папці з кешем ті зображення, які ви раніше переглядали. Рекомендуємо використовувати на таких комп’ютерах режим Інкогніто.
  • Якщо на комп’ютері є шкідливе ПЗ, то воно може отримати доступ до кеша браузера.

Очищення кеша

Увага. Видаляти дані в браузері після відвідування сайту неефективно, оскільки вони можуть потрапити до зловмисників під час візиту. Щоб зберегти особисті дані в таємниці, відкривайте сумнівні сайти у Режимі Інкогніто.

Щоб очистити кеш:

  1. Натисніть  → Додатково → Очистити історію.
  2. У списку Очищення історії виберіть період, за який необхідно видалити кеш.
  3. Увімкніть опцію Файли, збережені в кеші.
  4. Вимкніть решту опцій (якщо хочете очистити тільки кеш браузера).
  5. Натисніть Очистити.
Порада. Відкрити вікно Очистити історію можна, натиснувши сполучення клавішCtrl + Shift + Del (у Windows).

Розміщення кеша

Якщо вам потрібно переглянути або скопіювати кеш бета-версії Яндекс.Браузера (наприклад, щоб надіслати до технічної підтримки), ви можете знайти його в папці C:\Користувачі\Ім’я вашого облікового запису\AppData\Local\Yandex\YandexBrowser\User Data\Default\Cache.

Примітка. Папка AppData є прихованою. Щоб її побачити, увімкніть відображення прихованих папок.

Кеш зберігається лише на одному пристрої, під час синхронізації пристроїв він не переноситься.