Розширення

Розширення – це вбудовані в браузер міні-програми, які додають до браузера нові функціональні можливості, наприклад блокують неприємну рекламу, вмикають нічний режим або керують паролями. У бета-версії Яндекс.Браузера можна інсталювати розширення, створені командою браузера, а також розширення з Каталогу браузера Opera.

Увага. Серед розширень часто зустрічаються шкідливі, оскільки вони створюються не тільки розробниками браузерів, а й сторонніми програмістами. Тому бета-версія Яндекс.Браузера відключає розширення з неперевірених джерел і періодично перевіряє, чи не з’явилося підробок серед раніше інстальованих розширень.
 1. Перегляд списку розширень
 2. Дії з розширеннями
 3. Значок розширення
 4. Задати гарячі клавіші для розширень
 5. Які розширення не підтримує Яндекс.Браузер?

Перегляд списку розширень

Аналіз наявних розширень і вивчення уподобань користувачів дали змогу відібрати для бета-версії Яндекс.Браузера найпопулярніші, найкорисніші та найбезпечніші розширення.

Щоб відкрити список розширень, натисніть  → Доповнення. На сторінці, що відкрилася, перераховані доповнення, які можна інсталювати в браузер, перемістивши перемикач праворуч від їхньої назви в положення Увімк Окрім доповнень, у списку перераховані додаткові функції браузера (режим Турбо, синхронізація).

Дії з розширеннями

Окрім розширень, відібраних Яндекс.Браузером, ви можете інсталювати розширення з Каталога браузера Opera, сумісного з Яндекс.Браузером.

 1. Натисніть  → Доповнення.
 2. У нижній частині сторінки натисніть Каталог розширень для Яндекс.Браузера.
 3. Перейдіть на сторінку потрібного розширення й натисніть + Додати до Яндекс.Браузера.
 4. У діалоговому вікні, що відкрилося, ознайомтеся зі списком даних, до яких розширення отримає доступ. Якщо ви згодні дати доступ до своїх даних, підтвердьте інсталяцію.

Значок розширення

Після ввімкнення деяких розширень їх значок з’являється праворуч від Розумного рядка. Натиснувши на значок, ви отримаєте доступ до функцій розширення:

 1. Натисніть правою кнопкою миші на значок розширення.
 2. Виберіть пункт Приховати кнопку.

Задати гарячі клавіші для розширень

Ви можете задати гарячі клавіші, щоб швидко активізувати потрібне розширення або виконати певні дії під час його роботи:

 1. Натисніть  → Доповнення.
 2. Унизу сторінки натисніть Швидкі клавіші для розширень.
 3. Виберіть потрібне розширення.
 4. Виберіть дію, для якої потрібно задати послідовність гарячих клавіш, і встановіть курсор у поле праворуч від її назви.
 5. Натисніть і утримуйте одну чи кілька службових клавіш (Ctrl, Shift, Alt) та будь-яку клавішу на ваш вибір.
 6. Натисніть ОК.

Які розширення не підтримує Яндекс.Браузер?

Бета-версія Яндекс.Браузера підтримує лише розширення з Каталогу браузера Opera, де їх перевіряють на безпечність. Якщо ви намагатиметеся інсталювати розширення з іншого джерела, то побачите одне з повідомлень:

Повідомлення про несумісність Причина відмови

«Yandex заблокував інсталяцію потенційно небезпечного розширення»

Розширення є шкідливим, його занесено до чорного списку.

«Яндекс.Браузер не підтримує це розширення»

Розширення є технічно несумісним із браузером.

Інсталятор повідомляє про успішну інсталяцію розширення, але воно не з’являється на сторінці доповнень.

Розширення є технічно несумісним із браузером.