Protect: часткове блокування контенту

Іноді на безпечних загалом сторінках можуть бути елементи (банери, скрипти або врізки) із заражених ресурсів або скрипти для майнінгу. У рамках комплексної системи захисту Protect бета-версія Яндекс.Браузера блокує такі елементи. Дані про небезпечні ресурси беруться зі спеціальної бази даних, яку поповнює як Яндекс, так і наші партнери.

  1. Блокування небезпечних елементів
  2. Блокування скриптів майнінгу

Блокування небезпечних елементів

Якщо на потрібній вам сторінці наявні елементи із заражених сайтів, бета-версія Яндекс.Браузера заблокує їх. У Розумному рядку з’явиться значок .

Якщо ви хочете завантажити заблокований вміст:

  1. Натисніть значок .
  2. У блоці Блокування реклами на цьому сайті натисніть Докладніше.
  3. Натисніть Розблокувати для цієї вкладки.

Якщо заблокований вміст становить серйозну небезпеку для вашого комп’ютера, ви не зможете його завантажити. У такому разі в блоці Блокування реклами на цьому сайті не буде посилання Докладніше.

Через те що браузер завантажує лише безпечні елементи, верстка сторінки може відобразитися не зовсім коректно.

Вимкнення блокування

Увага. Якщо ви хочете вимкнути блокування небезпечного контенту, необхідно повністю вимкнути захист від шкідливих програм і сайтів у браузері. Ми наполегливо рекомендуємо цього не робити.

Щоб вимкнути блокування небезпечного контенту:

  1. Натисніть  → Налаштування.
  2. У верхній частині сторінки перейдіть на вкладку Безпека.
  3. У блоці Захист від загроз вимкніть опцію Перевіряти безпеку відвідуваних сайтів і завантажуваних файлів.

Щоб повернути блокування небезпечного контенту, використовуйте той самий алгоритм.

Блокування скриптів майнінгу

Для емісії криптовалют (зокрема, біткоїнів) застосовують майнінг. Комп’ютер виконує обчислення, за які його власнику нараховується винагорода у криптовалюті.

Під час прихованого майнінгу для обчислень використовуються ресурси чужих комп’ютерів і мобільних пристроїв. У цьому разу код майнінгу може бути непомітно розміщений на сторінках у вигляді JavaScript. Такий код не можна назвати шкідливим у класичному розумінні, але він активно завантажує пам’ять, витрачає заряд батареї, нагріває елементи комп’ютера.

Щоб майнери, заробляючи гроші, не використовували ресурси вашого комп’ютера, бета-версія Яндекс.Браузера блокує завантаження із сайтів скриптів для майнінгу. Блокуються не тільки вже відомі браузеру скрипти. Браузер аналізує навантаження на процесор, яку створюють сайти, і використовує цю інформацію для блокування раніше невідомих скриптів для майнінгу.

Примітка. Також браузер вміє блокувати інші варіанти прихованого майнінгу, наприклад із використанням доповнень.

Ви можете скасувати блокування майнінгу, відключивши фільтрацію реклами в браузері.