Protect: захист від інтернет-шахрайства

В інтернеті часті випадки шахрайства, коли користувач у відповідь на привабливу пропозицію власноруч надсилає платіж шахраям. Яндекс.Браузер відстежує шахрайські сайти і блокує їх.

Приклади інтернет-шахрайства

Наведені нижче ситуації можуть виникати на шахрайських сайтах, на заражених сайтах (сайт, який ще вчора був безпечним, сьогодні може бути заражено), а також через шкідливе ПЗ на вашому комп'ютері.

Примітка. Шкідливе ПЗ може перехоплювати інформацію, яку ви вводите на сайтах, і надсилати її зловмисникам. Тому ми наполегливо рекомендуємо користуватися антивірусом.
Обіцянка заробітку в мережі
 1. Вам пропонують заробіток в інтернеті, обіцяючи платити високу винагороду за перегляд сайтів або відео, читання реклами, заповнення анкет і тестів чи написання коментарів на форумах.
 2. Ви погоджуєтесь, деякий час працюєте, ваш заробіток висвічується на екрані та росте як на дріжджах.
 3. Незабаром вам пропонують отримати зароблені гроші, але виявляється, що попередньо потрібно щось оплатити, наприклад, реєстрацію, ПДФО, ПДВ або довіреність на отримання коштів у віддаленому офісі. Необхідна сума зазвичай не перевищує 400 руб.
 4. Ви проводите платіж, але не отримуєте обіцяного заробітку. Крім того, введені у ході платежу дані вашої банківської картки стають здобиччю шахраїв.
Пропозиція встановити програму, яка зароблятиме гроші
 1. Вам пропонують встановити на пристрій програму, яка самостійно зароблятиме вам гроші.
 2. Ви встановлюєте програму, але єдиним результатом її роботи будуть повідомлення про необхідність оновлення. Оновлення програми платне і коштує зазвичай 200–400 руб.
 3. Разом із програмою часто встановлюється шкідливе ПЗ, яке може викрасти ваші особисті дані або дані електронних платежів.
Обіцянка виграшу в лотерею або благодійної допомоги
 1. Вам пропонують пограти в лотерею або зайти на сайт, який займається безкоштовним роздаванням грошей нужденним.
 2. Ви починаєте грати і виграєте велику суму (пишете прохання про фінансову допомогу та отримуєте позитивну відповідь).
 3. Вам повідомляють, що для того, аби отримати виграш (допомогу) необхідно заплатити невелику суму (близько 400 руб.) як комісію за валютний переказ, ПДВ, ПДФО тощо.
 4. Після платежу ви не отримуєте обіцяних грошей, зате ваші платіжні дані надсилаються шахраям.

Блокування шахрайських сайтів

Яндекс відстежує сайти, пов'язані з інтернет-шахрайством та фішингом, і зберігає їх адреси у спеціальній базі даних. Якщо ви намагаєтеся зайти на сайт, який пов'язано з інтернет-шахрайством, Яндекс.Браузер заблокує небезпечну сторінку і проінформує вас про це — з'явиться повідомлення у вікні браузера і значок  у правій частині Розумного рядка.

Увага.

Ми наполегливо рекомендуємо вам відмовитися від відвідування цього сайту. Відвідувати подібні ресурси може бути небезпечно з таких причин:

 • Замість обіцяного заробітку або виграшу ви втратите свої гроші, оплативши фіктивну послугу.
 • Якщо ви введете номер банківської картки або інші дані електронного платежу, гроші з вашого рахунку може бути вкрадено.

Додаткові заходи безпеки

База даних заражених і шахрайських сайтів системи Protect містить понад 80 000 сайтів, проте сайт може туди не потрапити, якщо на нього ще не надійшло скарг. Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся простих правил безпеки:

 • Не вводьте номер свого мобільного телефону на тих сайтах, яким ви не довіряєте повністю.
 • Не надсилайте повідомлення зі свого телефона на номери, зазначені на сайтах.
 • Уникайте передавання будь-яких особистих даних або даних для електронних платежів (номерів банківських карток, PIN-кодів тощо).

Вимкнення захисту

Увага. Щоб вимкнути захист від інтернет-шахрайства, необхідно повністю вимкнути захист від шкідливих програм і сайтів у браузері. Ми радимо цього не робити.

Щоб вимкнути захист від шкідливого ПЗ:

 1. Натисніть на   → Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.
 3. У блоці Особисті дані вимкніть опцію Увімкнути захист від шкідливих сайтів і програм.
 4. Перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.

Якщо Яндекс блокує ваш сайт

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт помилково потрапив до списку ресурсів, підозрюваних в інтернет-шахрайстві, напишіть нам через форму зворотного зв'язку.