Protect: захист від SMS-шахрайства

У разі реєстрації на сайті через мобільний телефон або у разі надсилання SMS на мобільний номер доволі часто трапляються випадки шахрайства. Користувач надсилає платіж, але не отримує оплачену послугу або з його рахунку починає регулярно списуватися певна сума грошей.

Приклади SMS-шахрайства

Наведені нижче ситуації можуть виникати на шахрайських сайтах, на заражених сайтах (сайт, який ще вчора був безпечним, сьогодні може бути заражено), а також через шкідливе ПЗ на вашому комп'ютері.

Примітка. Шкідливе ПЗ може перехоплювати інформацію, яку ви вводите на сайтах, і надсилати її зловмисникам. Тому ми наполегливо рекомендуємо користуватися антивірусом.
Реєстрація на сайті через ваш мобільний телефон
 1. Під різними приводами сайт вимагає ввести номер вашого мобільного телефону. Наприклад, для реєстрації на сайті або підтвердження того, що ви не робот, для активації оновлення програми, запобігання блокуванню вашого акаунту в соціальній мережі тощо.
 2. На телефон надходить код активації, який вас просять ввести на сайті.

 3. Ви вводите код активації і тим самим активуєте платну підписку.
 4. Із телефона починає щодня списуватися певна сума, найчастіше кілька гривень.
Надсилання з вашого телефона повідомлення на мобільний номер
 1. Вас просять надіслати з мобільного телефона повідомлення на номер, зазначений на сайті.
 2. Ви надсилаєте SMS. Вартість надсилання виявляється вищою за вартість SMS за вашим тарифом. Причому інформацію про вартість може бути взагалі не зазначено на сайті або наведено в тій частині сайту, де її складніше усього помітити.

 3. Одразу після надсилання повідомлення на мобільний номер із вашого телефона списується певна сума, найчастіше 25–50 гривень. Іноді вмикається щоденне списання коштів.

Блокування шахрайських сайтів

Яндекс відстежує сайти, пов'язані із SMS-шахрайством та фішингом, і зберігає їх адреси у спеціальній базі даних. Якщо ви намагаєтеся зайти на сайт, який пов'язаний із SMS-шахрайством, Яндекс.Браузер заблокує небезпечну сторінку і проінформує вас про це — з'явиться повідомлення у вікні браузера і значок у правій частині Розумного рядка.

Увага.

Ми наполегливо рекомендуємо вам відмовитися від відвідування цього сайту. Відвідувати подібні ресурси може бути небезпечно з таких причин:

 • На сайті вам запропонують виконати дії, у результаті яких буде списано гроші з рахунку вашого телефона. При цьому попередження про те, що пропоновані послуги платні, або не буде взагалі, або його буде розміщено у такому місці, де його важко помітити.
 • Є імовірність, що ви не отримаєте оплачені послуги зовсім або послуги буде надано зовсім не в тому вигляді, у якому було обіцяно.

Додаткові заходи безпеки

База даних заражених і шахрайських сайтів системи Protect містить понад 80 000 сайтів, проте сайт може туди не потрапити, якщо на нього ще не надійшло скарг. Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся простих правил безпеки:

 • Не вводьте номер свого мобільного телефону на тих сайтах, яким ви не довіряєте повністю.
 • Не надсилайте повідомлення зі свого телефона на номери, зазначені на сайтах.
 • Уникайте передавання будь-яких особистих даних або даних для електронних платежів (номерів банківських карток, PIN-кодів тощо).

Вимкнення захисту

Увага. Щоб вимкнути захист від SMS-шахрайства, необхідно повністю вимкнути захист від шкідливих програм і сайтів у браузері. Ми радимо цього не робити.

Щоб вимкнути захист від шкідливого ПЗ:

 1. Натисніть на значок   → Налаштування.

 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.

 3. У блоці Захист особистих даних вимкніть опцію Увімкнути захист від шкідливих сайтів і програм.
 4. Натисніть на кнопку Готово і перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.

Якщо Яндекс блокує ваш сайт

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт помилково потрапив до списку ресурсів, підозрюваних у SMS-шахрайстві, напишіть нам через форму зворотного зв'язку.