Protect: блокування небезпечних сторінок

Увага. Яндекс.Браузер попереджає вас під час переходу на небезпечний сайт, але не є повноцінним антивірусним продуктом. У той же час технологія Protect захищає браузер від комп'ютерних загроз, які антивіруси не блокують. Для повного захисту рекомендуємо використовувати і те, й інше.
 1. Чому Яндекс.Браузер блокує заражені сторінки
 2. Як відбувається блокування
 3. Якщо потрібно відкрити небезпечну сторінку
 4. Взаємодія з вірусами
 5. Якщо Яндекс.Браузер блокує ваш сайт
 6. Вимкнення захисту

Чому Яндекс.Браузер блокує заражені сторінки

Зловмисники розповсюджують шкідливі програми, які заважають роботі комп’ютера, викрадають, перекручують або видаляють інформацію. Небезпечні програми проникають у комп’ютер зі змінного носія інформації або через інтернет. Браузер захищає вас від шкідливих програм, які розповсюджуються за допомогою інтернету.

Якщо сторінка заражена шкідливим ПЗ, браузер попередить вас про це.

Як відбувається блокування

Перед тим як відкрити сторінку, Яндекс.Браузер звіряє її зі списком заражених сторінок. Адреси заражених сторінок зберігаються в спеціальній базі даних, яка поповнюється як Яндексом, так і нашими партнерами. Виявлена в базі даних сторінка блокується.

Якщо в Яндексі збереглася копія сторінки до зараження, ви можете переглянути її. Для цього в діалоговому вікні натисніть посилання на сторінку з повними даними про зараження, а потім натисніть кнопку Безпечна копія.

На сторінці з повними даними про зараження ви також можете знайти інформацію про те, яке саме шкідливе ПЗ було виявлено на сторінці.

Ви можете проігнорувати попередження і відвідати сайт із небезпечним вмістом.

Увага. Ми наполегливо рекомендуємо не відвідувати сайт із небезпечним вмістом. Шкідливий код може заразити ваш комп’ютер або надати зловмисникам доступ до ваших особистих даних і електронних платежів.

Якщо потрібно відкрити небезпечну сторінку

Вживіть такі заходи з безпеки:

 • Вимкніть на час перегляду потенційно вразливі компоненти браузера: JavaScript і модулі для відтворення PDF і Flash.
 • Після відвідування сторінки перевірте комп’ютер за допомогою антивірусу або безкоштовних утиліт.

Майте на увазі, що ці заходи не захищають від зараження, а лише знижують його імовірність і допомагають ліквідувати наслідки.

Взаємодія з вірусами

Механізм захисту в Яндекс.Браузері не конфліктує з іншими захисними програмами (антивірусами й файєрволами). Якщо в системі інстальовано антивірус, то він може виявити шкідливе ПЗ раніше за браузер. У цьому разі ви побачите повідомлення антивірусу, а не браузера.

Якщо Яндекс.Браузер блокує ваш сайт

Якщо Яндекс.Браузер заблокував ваш сайт як заражений, видаліть шкідливий код. Під час наступної індексації робот Яндексу виключить ваш сайт зі списку небезпечних.

Щоб прискорити індексацію, ви можете скористатися сервісом Яндекс.Вебмайстер. Для цього в розділі Безпека і порушення натисніть кнопку Перевірити повторно. Рекомендуємо повторювати перевірку протягом кількох тижнів після зараження. Це допоможе виявити шкідливе ПЗ, якщо його не було видалено повністю першого разу.

Щоб уберегти свій сайт від зараження, дотримуйтеся правил безпеки. Якщо ви зареєструєтеся в Яндекс.Вебмайстрі, то зможете отримувати на пошту сповіщення про зараження і переглядати в розділі Безпека і порушення докладну інформацію про заражені сторінки.

Вимкнення захисту

Увага. Якщо ви хочете вимкнути блокування небезпечних сторінок, вам доведеться повністю вимкнути захист від шкідливих сайтів і програм у браузері. Ми наполегливо рекомендуємо цього не робити.

Щоб вимкнути блокування небезпечних сторінок:

 1. Натисніть   → Налаштування.
 2. У верхній частині сторінки перейдіть на вкладку Безпека.
 3. У розділі Захист від шкідливих сайтів і файлів вимкніть опцію Перевіряти безпеку відвідуваних сайтів і завантажуваних файлів.

Щоб повернути назад блокування небезпечних сторінок, використовуйте аналогічну послідовність дій.