Бета браузера
Рекомендації у браузері

Protect: захист з'єднань Wi-Fi

Навіщо потрібен захист Wi-Fi

У публічних точках доступу Wi-Fi (наприклад, в аеропорту або кафе), як правило, не використовується шифрування. Будь-яка людина, що сидить поруч із ноутбуком або смартфоном, може перехопити або підмінити ваші особисті дані, а також прочитати ваше листування.

У Яндекс.Браузері використовується власний механізм захисту безпроводового з'єднання. Цей механізм реалізовано у комп'ютерній версії Яндекс.Браузера, а також у мобільній версії для смартфонів і планшетів на базі Android.

У разі ввімкненого захисту дані, що передаються в інтернет, надсилаються через спеціальний канал із шифруванням. Через те що сторінка надсилається користувачеві не безпосередньо, а через шифрувальний сервер Яндекса, швидкість передавання даних може трохи знизитися.

Примітка. Захист Wi-Fi не застосовується для сайтів, які працюють за протоколом HTTPS , тому що цей протокол уже використовує шифрування даних. Якщо сайт використовує HTTPS, у Розумному рядку відображається значок  або .

Увімкнення захисту

Щойно користувач підключається до небезпечної мережі, у браузері автоматично вмикається захист безпроводового з'єднання:

Після увімкнення захисту Wi-Fi у Розумному рядку відображається один із таких значків:

ЗначокЗначення
Захист Wi-Fi увімкнено.

Захист увімкнено, але деякі елементи сторінки (наприклад, зображення або відео) неможливо пропустити через захищений канал.
Сервери Яндекса тимчасово недоступні або сайт недоступний для Яндекса (наприклад, якщо він корпоративний). Якщо ви не перебуваєте на захищеному корпоративному сайті, утримайтеся від надання особистих або банківських даних, поки захист Wi-Fi не буде відновлено.

Налаштування шифрування Wi-Fi у домашній мережі

Якщо ви, підключившись до домашнього Wi-Fi, побачили попередження Яндекс.Браузера про небезпечну мережу, це означає, що використовуваний вашим роутером алгоритм захисту недостатньо безпечний.

Увага! Безпечним вважається алгоритм захисту WPA2/WPA2-PSK . Менш безпечний алгоритм WPA/WPA-PSK. Використання алгоритму WEP за ступенем захисту рівнозначне відсутності шифрування. Ми наполегливо не рекомендуємо його використовувати.

У небезпечній домашній мережі Яндекс.Браузер автоматично увімкне захист Wi-Fi. У такому випадку швидкість обміну даними може знизитися, тому що дані пропускаються через захищений канал. Ви можете уникнути цього, налаштувавши шифрування роутера:

  1. Відкрийте веб-інтерфейс керування роутером.
  2. Перейдіть у розділ налаштувань безпеки.
  3. Зазначте тип мережевої аутентифікації WPA2 або WPA2-PSK.

Конкретніші рекомендації ви знайдете в інструкції з використання вашого роутера.

Вимкнення захисту

Увага! Вимкнення захисту збільшить швидкість передавання даних, але поставить під загрозу їх безпеку. Ми рекомендуємо не вимикати захист, особливо якщо ви збираєтеся передавати особисті дані або здійснювати електронні платежі.

Щоб вимкнути захист Wi-Fi до перезапуску браузера:

  1. У правій частині Розумного рядка натисніть на значок панелі Protect.
  2. У вікні, що відкрилося, у блоці Захист Wi-Fi-з'єднання встановіть перемикач у положення Вимк.

Після цього дані не будуть пропускатися через захищений канал, але попередження про небезпечний Wi-Fi залишиться в Розумному рядку.

Щоб повністю вимкнути захист Wi-Fi, у тому числі попередження в Розумному рядку:

  1. Натисніть на значок  Налаштування.

  2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.

  3. У блоці Мережа увімкніть опцію Захищати з'єднання при підключенні до публічних мереж Wi-Fi.
Wi-Fi
захист Wi-Fi
безпечний Wi-Fi
увімкнути шифрування Wi-Fi
шифрування Wi-Fi