Режим Турбо

Що таке режим Турбо?

Турбо — це режим, який вмикається у разі повільного з'єднання з інтернетом у браузері. Він прискорює завантаження сторінок та економить трафік. Вміст сторінки, включаючи відео, стискається на серверах Яндекса і потім передається у браузер.

При увімкненні режиму Турбо у правій частині Розумного рядка з'являється значок Турбо .

Обмеження. До сторінок, які захищено протоколом HTTPS, режим Турбо не застосовується: вони не проходять через сервери Яндекса, а одразу відображаються у браузері.

Автоматичне увімкнення і вимкнення режиму Турбо

Для увімкнення та вимкнення Турбо введено два пороги:

  • Режим Турбо вмикається, коли швидкість з'єднання падає нижче 128 Кбіт/с, і залишається увімкненим до моменту, коли швидкість, що зростає, перевищить 512 Кбіт/с.
  • У разі швидкості з'єднання вище 512 Кбіт/с режим Турбо автоматично вимикається (і значок у Розумному рядку зникає). Вимкненим режим Турбо залишиться, поки швидкість не впаде нижче 128 Кбіт/с.

    Обмеження. Пороги швидкості, за яких вмикається і вимикається Турбо, налаштувати не можна.

Незавантажені елементи сторінки

При увімкненому режимі Турбо деякі елементи сторінки (наприклад, рекламне відео з інших сайтів) можуть не завантажитися, і тоді замість них відображається заглушка. Щоб завантажити прихований вміст, натисніть на заглушку.

Стиснення відео

При увімкненому режимі Турбо класичний Яндекс.Браузер за замовчуванням стискає відео, що економить до 70 % трафіку, але знижує якість зображення. Для перегляду без втрати якості вимкніть стиснення відео:

  1. Натисніть на   → Налаштування.
  2. У блоці Турбо вимкніть опцію Стискати відео.

Як вимкнути або увімкнути режим Турбо вручну?

  1. Натисніть на значок   → Вимкнути Турбо.

Після цього режим Турбо припинить вмикатися автоматично.

Налаштування режиму

У налаштуваннях ви можете примусово увімкнути або вимкнути режим Турбо (скасувавши тим самим його автоматичний запуск). Також ви можете вимкнути стиснення відео та сповіщення про зміну швидкості. Усі задані встановлення зберігаються і після перезапуску браузера.

  1. Натисніть на   → Налаштування.
  2. У блоці Турбо задайте параметри режиму.
Опція Опис
Автоматично вмикати у разі повільного з'єднання Так класичний Яндекс.Браузер працює за замовчуванням. Режим Турбо автоматично вмикається у разі повільного з'єднання та вимикається у разі швидкого.
Завжди увімкнений Режим Турбо увімкнено постійно, у правій частині заголовка сторінки відображається значок . У разі високої швидкості з'єднання з інтернетом режим Турбо може уповільнити завантаження сторінок.
Вимкнений Режим Турбо вимкнено. У разі повільного з'єднання з інтернетом у правій частині заголовка сторінки відображається значок (рекомендовано увімкнути режим Турбо).
Повідомляти про зміну швидкості з'єднання Ви отримуватимете повідомлення класичного Яндекс.Браузера про змінювання швидкості з'єднання і про стан режиму Турбо.
Стискати відео За замовчуванням стиснення відео у режимі Турбо увімкнено. Ви можете вимкнути стиснення відео, щоб покращити його якість.