Перевірка завантажуваних файлів

Увага. Класичний Яндекс.Браузер здатний уберегти вас від завантаження шкідливого файлу, але він не гарантує абсолютного захисту від сучасних комп'ютерних загроз. Для повнішого захисту використовуйте професійні антивірусні продукти.

Автоматична перевірка завантажуваних файлів

Завантажуваний файл може містити шкідливу або небажану програму. Шкідливі програми, проникнувши у комп'ютер, заважають його роботі, викрадають, спотворюють або видаляють інформацію. Небажані програми можуть призвести до появи нав'язливої реклами, встановлення прихованого ПЗ або відкриття сторонніх сторінок у браузері. Тому браузер перевіряє всі архіви й виконувані файли, що завантажуються як явно, так і у фоновому режимі.

Перевірка архівних і виконуваних файлів починається у процесі завантаження. Класичний Яндекс.Браузер виділяє деякі характеристики файлу і надсилає їх для перевірки в антивірусну хмару на сервер Яндекса. Весь файл не передається, тому перевірка проходить швидко.

Під час перевірки на безпеку файл недоступний для відкриття, а його іконка праворуч від Розумного рядка стає напівпрозорою.

Браузер блокує небезпечні файли, що містять шкідливе ПЗ, і попереджає про підозрілі файли, які встановлюють небажане ПЗ.

Блокування небезпечних файлів

Якщо завантажуваний файл містить шкідливу програму, класичний Яндекс.Браузер заблокує його. Заражені файли позначаються значком . Під час спроби відкрити такий файл ви побачите діалогове вікно:

Файли зі шкідливим ПЗ браузер зберігає, додавши до імені файлу розширення infected. У такому вигляді файл неможливо запустити ні з браузера, ні з інших програм. Заражений файл більше не становить загрози, хоча антивірус, встановлений на вашому комп'ютері, може вважати його небезпечним.

Якщо ви не видалили заражений файл одразу, ви можете видалити його пізніше із Завантажень:

  1. Натисніть на   → Завантаження.
  2. Наведіть вказівник на назву потрібного файлу і натисніть на  → Видалити зі списку.

Попередження про підозрілі файли

Підозрілими вважаються файли, відкриття яких може призвести до несанкціонованого встановлення програм, показу небажаної реклами або автоматичного переходу на сторонні сторінки у браузері. Подібні файли браузер у процесі завантаження позначає значком . Під час спроби відкрити такий файл показується діалогове вікно:

Ми рекомендуємо не відкривати підозрілі файли, оскільки це може привести до появи небажаної реклами. Але якщо ви вирішили відкрити файл:

  1. Натисніть на   → Завантаження.
  2. Наведіть вказівник на назву потрібного файлу і натисніть на  → Відкрити.

Вимкнення захисту

Увага. Щоб вимкнути перевірку файлів і сайтів, необхідно повністю вимкнути захист від шкідливих сайтів і програм. Ми рекомендуємо вам цього не робити.

Щоб вимкнути захист від шкідливого ПЗ:

  1. Натисніть на   → Налаштування.
  2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.
  3. У блоці Особисті дані вимкніть опцію Увімкнути захист від шкідливих сайтів і програм.
  4. Перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.