Захист від SMS-шахрайства

В інтернеті часті випадки шахрайства, коли користувач у відповідь на привабливу пропозицію власноруч надсилає платіж шахраям або підписується на платну послугу під час реєстрації на сайті через мобільний телефон або надсилання SMS на мобільний номер. Яндекс.Браузер відстежує шахрайські сайти і блокує їх.

Приклади SMS-шахрайства

Наведені нижче ситуації можуть виникати на шахрайських сайтах, на заражених сайтах (сайт, який ще вчора був безпечним, сьогодні може бути заражено), а також через шкідливе ПЗ на вашому комп'ютері.

Примітка. Шкідливе ПЗ може перехоплювати інформацію, яку ви вводите на сайтах, і надсилати її зловмисникам. Тому ми наполегливо рекомендуємо користуватися антивірусом.
Реєстрація на сайті через ваш мобільний телефон
 1. Під різними приводами сайт вимагає ввести номер вашого мобільного телефону. Наприклад, для реєстрації на сайті або підтвердження того, що ви не робот, для активації оновлення програми, запобігання блокуванню вашого акаунту в соціальній мережі тощо.
 2. На телефон надходить код активації, який вас просять ввести на сайті.

 3. Ви вводите код активації і тим самим активуєте платну підписку.
 4. Із телефону починає щодня списуватися певна сума, найчастіше 20‒30 рублів.
Надсилання з вашого телефона повідомлення на мобільний номер
 1. Вас просять надіслати з мобільного телефона повідомлення на номер, зазначений на сайті.
 2. Ви надсилаєте SMS. Вартість надсилання виявляється вищою за вартість SMS за вашим тарифом. Причому інформацію про вартість може бути взагалі не зазначено на сайті або наведено в тій частині сайту, де її складніше усього помітити.

 3. Одразу після надсилання повідомлення на мобільний номер із вашого телефону списується певна сума, найчастіше 100‒200 рублів. Іноді вмикається щоденне списання коштів.

Блокування шахрайських сайтів

Яндекс відстежує сайти, пов'язані з фішингом, і зберігає їх адреси у спеціальній базі даних. Якщо ви намагаєтеся зайти на такий сайт, класичний Яндекс.Браузер заблокує небезпечну сторінку і проінформує вас про це.

Увага.

Ми наполегливо рекомендуємо вам відмовитися від відвідування цього сайту. Відвідувати подібні ресурси може бути небезпечно з таких причин:

 • На сайті вам запропонують виконати дії, у результаті яких буде списано гроші з рахунку вашого телефона. При цьому попередження про те, що пропоновані послуги платні, або буде відсутнім, або буде розміщено у такому місці, де його важко виявити.
 • Є імовірність, що ви не отримаєте оплачені послуги зовсім або послуги буде надано зовсім не в тому вигляді, у якому було обіцяно.
 • Замість обіцяного заробітку або виграшу ви втратите свої гроші, оплативши фіктивну послугу.
 • Якщо ви введете номер банківської картки або інші дані електронного платежу, гроші з вашого рахунку може бути вкрадено.

Додаткові заходи безпеки

База даних заражених і шахрайських сайтів системи Protect містить понад 80 000 сайтів, проте сайт може туди не потрапити, якщо на нього ще не надійшло скарг. Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся простих правил безпеки:

 • Не вводьте номер свого мобільного телефону на тих сайтах, яким ви не довіряєте повністю.
 • Не надсилайте повідомлення зі свого телефона на номери, зазначені на сайтах.
 • Уникайте передавання будь-яких особистих даних або даних для електронних платежів (номерів банківських карток, PIN-кодів тощо).

Вимкнення захисту

Увага. Щоб вимкнути захист від інтернет-шахрайства, необхідно повністю вимкнути захист від шкідливих програм і сайтів у браузері. Ми радимо цього не робити.

Щоб вимкнути захист від шкідливого ПЗ:

 1. Натисніть на   → Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть на кнопку Показати додаткові налаштування.
 3. У блоці Особисті дані вимкніть опцію Увімкнути захист від шкідливих сайтів і програм.
 4. Перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.

Якщо Яндекс блокує ваш сайт

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт помилково потрапив до списку ресурсів, підозрюваних в інтернет-шахрайстві, напишіть нам через форму зворотного зв'язку.