Модулі

Що таке модуль?

Модуль (плагін) — це програмний блок, який вбудовується у класичний Яндекс.Браузер і розширює його можливості. На відміну від доповнень, модуль, як правило, не має інтерфейсу. Модулі використовуються для програвання відео й аудіо у браузері, перегляду PDF-документів, поліпшення роботи веб-служб, що організують спільну роботу в інтернеті тощо.

Встановлення модуля

Зазвичай потреба у встановленні модулів виникає, коли ви відвідуєте сайт, який має специфічне наповнення (наприклад, відео). Для коректного відображення цього вмісту потрібно встановити певний модуль.

Класичний Яндекс.Браузер повідомить вам про те, що необхідно встановити відповідний модуль, і запропонує вам це зробити: ви побачите сповіщення у верхній частині сторінки. Вам треба буде завантажити останню версію модуля з сайту розробника і встановити її.

Як вимкнути модуль?

  1. Наберіть у Розумному рядку адресу browser://plugins.
  2. Відкриється сторінка Плагіни, на якій подано усі встановлені модулі. Щоб вимкнути модуль, натисніть на посилання Вимкнути під його назвою.

Оновити застарілі модулі

Модулі автоматично не оновлюються і можуть застарівати. Класичний Яндекс.Браузер визначає застарілі модулі: якщо модуль застарів, ви побачите повідомлення про це під адресним рядком:

  • Щоб встановити останню версію модуля, виберіть Оновити модуль...
  • Якщо ви хочете виконати потрібну дію без оновлення модуля, натисніть на Запустити тільки цього разу. У цьому випадку повідомлення про блокування модуля з'явиться і під час наступного запуску класичного Яндекс.Браузера.