Яндекс.Дзен

Примітка. Даний розділ описує налаштування Дзен, доступні читачам. Опис роботи авторів і видавців з платформою Дзен наведено в окремій Довідці.

Дзен – це сервіс Яндекса, що збирає в одну стрічку цікаві саме вам матеріали. Новини, статті, відео, записи з блогів – все це можна читати у Дзен, не переходячи в пошуках інформації з сайту на сайт.

Щоб зробити стрічку персональною, Дзен накопичує інформацію щодо ваших інтересів. Це можливо, тільки якщо ви авторизовані у Яндексі. Якщо ви читаєте Дзен на різних пристроях – авторизуйтесь на кожному з них під одним і тим самим акаунтом. У цьому випадку стрічка адаптується під ваші інтереси значно швидше.

 1. Що таке Дзен
 2. Адаптація Дзен під свої інтереси
 3. Керування коментарями
 4. Налаштування країни та мови публікацій
 5. Вимкнення стрічки рекомендацій

Що таке Дзен

Примітка. Яндекс.Дзен вбудовано не лише в мобільний Яндекс.Браузер, а й у браузер на комп'ютері. Дізнатися, як налаштувати або вимкнути Дзен у браузері на комп’ютері, ви можете у відповідній статті Допомоги.

Рекомендаційний механізм Дзена формує стрічку рекомендацій, поступово адаптуючи її під ваші інтереси. Аналізується взаємодія зі стрічкою (підписки, оцінки, блокування), а також пошукові запити, історія браузера та інші відомості про ваші уподобання в інтернеті. Дані зберігаються в знеособленому вигляді, і ви можете не турбуватися про їх конфіденційності. В результаті ви отримуєте індивідуальну добірку рекомендацій, включаючи матеріали з сайтів, які ще не переглядали. Якщо ваші інтереси зміняться, через деякий час стрічка Дзен перебудується під них.

На екрані смартфона рекомендації відображаються у вигляді вертикальної стрічки. Заголовок першої з них з'являється у нижній частині екрана, коли ви відкриваєте нову вкладку. Щоб побачити всю стрічку, посуньте заголовок вгору.

Щоб відкрити публікацію, натисніть на картку рекомендації. Щоб повернутися до стрічки рекомендацій, натисніть на кнопку Назад на корпусі смартфона.

Примітка. Ви можете додати стрічку Дзена у панель сповіщень Android (щоб відкрити панель, посуньте вниз верхній край екрана смартфона). Для цього ввімкніть у Налаштуваннях у розділі Сповіщення опцію Відображати Дзен у панелі сповіщень.

Адаптація Дзен під свої інтереси

Дзен підлаштовує вміст стрічки рекомендацій до ваших інтересів, аналізуючи, які публікації в інтернеті ви читаєте. Це вимагає часу (1-2 тижні, якщо ви нечасто користуєтеся сервісами Яндекса). Для того, щоб швидше адаптувати стрічку до ваших інтересів:

Вкажіть більше або менше таких публікацій ви бажаєте бачити у стрічці

Використовуйте для цього значки і . Ці значки не призначені для оцінки якості матеріалу. Вони повідомляють лише про те, які публікації ви бажаєте бачити у своїй стрічці частіше, а які зрідка.

Підписуйтеся на канали і відписуйтеся від них

Канал ведеться одним автором на сайті Дзен. Підписатися на канал ви можете:

 • у стрічці рекомендацій;
 • у самій публікації;
 • на сайті Дзен на вкладці Канал.
Щоб відписатися від каналу, на сайті Дзена перейдіть на вкладку Підписки. Відкрийте потрібний канал і натисніть кнопку Відписатися.

Якщо ви підписалися на канал, це не означає, що в стрічку потраплять всі його публікації. Дзен буде фільтрувати публікації каналу, що не відповідають вашим інтересам. Крім того, він буде показувати публікації схожої тематики з інших каналів і сайтів.

Блокувати канали

Ви можете заблокувати небажаний канал або поскаржитися на канал, що порушує вимоги до публікацій Дзен. Зробити це можна:

 • у стрічці рекомендацій;
 • у самій публікації;
 • на сайті Дзен на вкладці Канал.

Всі публікації заблокованого каналу зникнуть з вашої стрічки. Заблокований канал можна розблокувати на сайті Дзен на вкладці Канал.

Підписуватися на теми і відписуватися від них

Тематична стрічка – це добірка публікацій різних каналів на певну тему (наприклад, про комп’ютерні ігри або домашніх тварин). Щоб підписатися на тему:

 1. Відкрийте сайт Дзен і перейдіть на вкладку Канал.
 2. У спливаючому вікні введіть в пошуковому рядку назву теми, наприклад «гумор» або «коти». Виберіть потрібну тему зі списку, що з’явився (теми розташовуються вище списку каналів).
 3. Відкрийте тему і натисніть кнопку Підписатися.

Щоб відписатися від теми, на сайті Дзен перейдіть на вкладку Підписки. Відкрийте потрібну тему і натисніть кнопку Відписатися.

Якщо ви підписалися на тему, це не означає, що в стрічку потраплять всі публікації з тематичної стрічки. Дзен просто буде показувати більше публікацій на обрану вами тему.

Керування коментарями

Після авторизації у Яндексі ви можете залишати коментарі до статей і постів в Дзен. Підписуватися на канал для цього необов’язково.

Дії з коментарями:
 • додати коментар;
 • видалити коментар;
 • відповісти на коментар або оцінити його;
 • скопіювати посилання на коментар і поділитися ним за допомогою пошти або соціальної мережі;
 • поскаржитися на коментар.
Обмеження під час роботи з коментарями
 • Обсяг коментаря – не більше 4000 знаків, включаючи пробіли.
 • Коментарі не підтримують зображення, посилання та форматування тексту.
 • Відредагувати раніше створений коментар неможливо.
 • Коментарі до наративів і відеороликів не передбачені.
 • Якщо автор відключив коментарі для конкретної публікації, ви не зможете ні переглянути їх, ні додати.
Ваші ім’я та фото в коментарях
У всіх коментарях відображаються дані вашого акаунта в Яндекс.Паспорт:
 • Фотографія. Щоб змінити своє фото в коментарях, натисніть значок , що відображається поверх зображення в акаунті. Поки ви не додасте фотографію в аккаунт, у Ваших коментарях буде відображатися зображення, обраний випадково, наприклад, .
 • Дані з поля Ім’я в коментарях і відгуках. За замовчуванням там відображаються ваші ім’я та прізвище. Якщо ви не бажаєте, щоб вони відображалися в коментарях – напишіть в поле Ім’я в коментарях і відгуках будь-який псевдонім. Під цим псевдонімом ви будете залишати коментарі та відгуки у всіх сервісах Яндекса. Змінити ім’я тільки для одного сервісу Яндекса неможливо.
Увага. Ми не рекомендуємо змінювати зазначені при реєстрації ім’я, прізвище та інші персональні дані. Відновити доступ до акаунта стане складніше.

Налаштування країни та мови публікацій

У різних країнах набір каналів у стрічці та мова публікацій відрізняються. За замовчуванням Дзен визначає країну та мову з налаштувань пристрою. Ви можете змінити їх уручну:

 1. Увійдіть на сайт Дзен, використовуючи акаунт у Яндексі.
 2. У лівому верхньому кутку сторінки натисніть  → Країна та мова матеріалів.
 3. У полі Країна виберіть країну, публікації для якої ви бажаєте бачити.
 4. Зазначте, якими мовами ви хочете бачити публікації у стрічці. Набір мов залежить від вибраної вами країни.

Вимкнення стрічки рекомендацій

 1. Натисніть значок (якщо значка немає, натисніть кнопку меню на корпусі смартфона).
 2. Виберіть пункт Налаштування.
 3. Перейдіть до розділу Персональні стрічки.
 4. Вимкніть опцію Відображати стрічки рекомендацій.