Блокування реклами

Яка реклама вважається надокучливою

Мобільний Яндекс.Браузер фільтрує формати надокучливої реклами, дотримуючись рекомендацій IAB Russia. Асоціація IAB Russia розробляє критерії якісної реклами в рунеті та сприяє розвитку інтерактивної реклами, яка враховує інтереси користувача і взаємодіє з ним.

 • Повноекранний банер, який з’являється одразу після завантаження сторінки. Після зворотного відліку можна закрити або він закриється автоматично.
 • Повноекранний банер, який з’являється через деякий час після входу на сайт. Можна закрити одразу або після зворотного відліку.
 • Рекламний відеоролик зі звуком всередині вмісту сайту. Звук вмикається автоматично.

Докладніше про рекомендації, згідно з якими браузер фільтрує рекламу, ви можете дізнатися в презентації Індустріального комітету IAB Russia з поліпшення реклами. Рекомендації підготовлено відповідно до дослідження Як російські користувачі сприймають рекламу в інтернеті.

Яка реклама вважається шокуючою

 • Еротична та порнореклама

  Банери з еротичними або порнографічними зображеннями або рекламою сайтів, що надають «послуги для дорослих». Подібна реклама блокується на всіх сайтах, крім тих, де вона відповідає основній тематиці сайту.

 • Агресивна та шокуюча реклама

  Банери з натуралістичними зображеннями різноманітних катастроф і жертв насилля, страхітливих персонажів із фільмів жахів, хробаків і паразитів, проявів різноманітних хвороб і вад, уражених органів і виразок, людей із великою надлишковою вагою. Малюнки та фотографії інтимних частин тіла крупним планом і процесу пологів. Реклама, що містить повідомлення про смерть відомих людей або передбачення кінця світу.

 • Нав’язлива й дратівна реклама

  Анімовані банери, що миготять із високою частотою. Вікна і вкладки з рекламою, що виникають у разі натискання на відеоролик, на порожнє місце сторінки або в разі спроби закрити рекламу.

 • Реклама SMS-шахрайства

  Банери з рекламою сайтів, пов’язаних із SMS-шахрайством. Банери, що імітують повідомлення від соціальних мереж. Банери, які обіцяють виграш у лотереї, приз ювілейному відвідувачу сайту, доступ до розсекреченої бази особистих даних або можливість видалити з неї інформацію про вас, пророкування тощо.

 • Сумнівні банери

  Банери, що імітують повідомлення про зараження комп’ютера або оновлення інстальованих програм; банери, що імітують діалогові вікна та інші елементи інтерфейсу браузера. Банери з обіцянками високого заробітку без зазначення його способу. Сумнівна реклама лікування хвороб, омолодження та схуднення без зазначення ліків, методу лікування або клініки. Банери, що рекламують дієти відомих людей, зокрема якщо вони містять ганебні зображення.

Поскаржитися на рекламу

Якщо ви бачите на сторінці надокучливу або шокуючу рекламу, ви можете поскаржитися на неї:

 1. Натисніть значок у браузері (якщо значка немає, натисніть кнопку меню на корпусі смартфона).
 2. Натисніть на Блокування реклами → Поскаржитися на рекламу.

Повідомлення про рекламу буде надіслано Яндексу. Якщо таких скарг буде багато, джерело реклами може бути заблоковано для всіх користувачів.

Увімкнути рекламу на сайті

 1. Натисніть значок у браузері (якщо значка немає, натисніть кнопку меню на корпусі смартфона).
 2. Натисніть Про сайт.
 3. Вимкніть опцію Блокування реклами.

Вимкнути фільтрацію реклами

Щоб вимкнути фільтрацію шокуючої та надокучливої реклами:

 1. Натисніть значок у браузері (якщо значка немає, натисніть кнопку меню на корпусі смартфона).
 2. Натисніть Про сайт.
 3. Вимкніть опцію Блокування реклами.

Якщо ви не знайшли потрібну вам інформацію в Довідці або під час роботи Яндекс.Браузера виникає проблема, опишіть усі свої дії покроково. За можливості зробіть скриншот. Це допоможе фахівцям служби підтримки швидше розібратись у ситуації.

Примітка. Про проблеми в роботі Яндекс.Браузера на комп'ютері пишіть нам через окрему форму зворотного зв'язку.