Protect: захист від шкідливого ПЗ

Мобільний Яндекс.Браузер перевіряє файли, що завантажуються, на віруси і блокує сторінки, заражені шкідливим ПЗ.

  1. Блокування небезпечних сторінок
  2. Перевірка завантажуваних файлів
  3. Блокування скриптів майнінгу

Блокування небезпечних сторінок

Коли ви відкриваєте сторінку, Яндекс.Браузер перевіряє її у своїй базі даних заражених ресурсів. Якщо сторінка виявляється в базі, вона не завантажується. На екран виводиться сповіщення, а в Розумному рядку з’являється значок . Ви можете проігнорувати його і відвідати сайт із небезпечним вмістом.

Увага. Ми наполегливо рекомендуємо вам не робити цього. Шкідливий код може заразити ваш комп’ютер або надати зловмисникам доступ до ваших особистих даних і електронних платежів.

Перевірка завантажуваних файлів

Завантажувані файли можуть містити у собі шкідливий код. Тому браузер перевіряє всі архіви й виконувані файли, що завантажуються як явно, так і у фоновому режимі.

Якщо завантажуваний файл містить шкідливу програму, браузер попереджає вас про це і пропонує видалити файл.

Увага. Ми рекомендуємо не відкривати файли, які не пройшли перевірку, оскільки вони можуть активізувати шкідливий код.

Блокування скриптів майнінгу

Для емісії криптовалют (зокрема, біткоїнів) застосовують майнінг. Комп’ютер виконує обчислення, за які його власнику нараховується винагорода у криптовалюті.

Під час прихованого майнінгу для обчислень використовуються ресурси чужих комп’ютерів і мобільних пристроїв. У цьому разі код майнінгу може бути непомітно розміщений на сторінках у вигляді JavaScript. Такий код не можна назвати шкідливим у класичному розумінні, але він активно завантажує пам’ять, витрачає заряд батареї, нагріває елементи смартфона.

Щоб майнери для заробітку грошей не використовували ресурси вашого смартфона, мобільний Яндекс.Браузер блокує завантаження із сайтів скриптів для майнінгу. Блокуються не тільки вже відомі браузеру скрипти. Браузер аналізує навантаження на процесор, яке створюють сайти, і використовує цю інформацію для блокування раніше невідомих скриптів для майнінгу.

Примітка. Також браузер вміє блокувати інші варіанти прихованого майнінгу, наприклад із використанням доповнень.

Ви можете скасувати блокування майнінгу, відключивши фільтрацію реклами в браузері.

Якщо ви не знайшли потрібну вам інформацію в Довідці або під час роботи Яндекс.Браузера виникає проблема, опишіть усі свої дії покроково. За можливості зробіть скриншот. Це допоможе фахівцям служби підтримки швидше розібратись у ситуації.

Примітка. Про проблеми в роботі Яндекс.Браузера на комп'ютері пишіть нам через окрему форму зворотного зв'язку.