Режим Турбо

Турбо – це режим економії трафіку, який умикається у разі повільного з’єднання з інтернетом в браузері. Завдяки режиму Турбо ви можете швидко завантажувати сторінки через USB-модеми або в місцях із публічним Wi-Fi та економити гроші, що особливо актуально в роумінгу або коли ліміт вашого тарифу майже вичерпано.

У разі ввімкнення режиму Турбо індикатор завантаження стає синім.

 1. Автоматичне увімкнення
 2. Увімкнення вручну
 3. Вимкнення стиснення відео
 4. Вимкнення режиму

Автоматичне увімкнення

Обмеження. У режимі Турбо на сервери Яндекса потрапляють лише дані веб-сторінок, які ви відкриваєте в браузері. Особисті дані, що вводяться під час електронних платежів і у формах авторизації, не потрапляють на сервери Яндекса, оскільки режим Турбо не застосовується до сторінок, захищених протоколом HTTPS.

Для ввімкнення та вимкнення Турбо введено два пороги:

 • Режим Турбо вмикається, коли швидкість з’єднання падає нижче 128 Кбіт/с, і залишається ввімкненим до моменту, коли швидкість, що зростає, перевищить 512 Кбіт/с.
 • У разі, якщо швидкість з’єднання перевищує 512 Кбіт/с, режим Турбо автоматично вимикається (і значок у Розумному рядку зникає). Вимкненим режим Турбо залишиться, поки швидкість не впаде нижче 128 Кбіт/с.

  Обмеження. Пороги швидкості, за яких вмикається і вимикається Турбо, налаштувати не можна.

Увімкнення вручну

 1. Увімкніть опцію Турбо.

Вимкнення стиснення відео

За замовчуванням, якщо ввімкнено режим Турбо, браузер стискає відео. Програвання стисненого відео починається після натискання на заглушку. Стиснення відео економить додатково до 70 % трафіку, але якість відео погіршується. Щоб переглянути відео без втрати якості, вимкніть стиснення відео для вкладки або повністю.

Щоб вимкнути стиснення відео:

 1. Натисніть  → Налаштування.
 2. Натисніть Режим Турбо.
 3. Вимкніть опцію Стиснення відео.

Вимкнення режиму

 1. Вимкніть опцію Турбо.

Якщо ви не знайшли потрібну вам інформацію Допомоги або під час роботи Яндекс.Браузера виникає проблема, опишіть усі свої дії покроково. За можливості зробіть скриншот. Це допоможе фахівцям служби підтримки швидше розібратись у ситуації.