Protect: захист Wi-Fi

У мобільному Яндекс.Браузері в межах комплексного захисту Protect використовується власний механізм захисту бездротового з’єднання. Цей механізм реалізовано у комп'ютерній версії Яндекс.Браузера, а також у мобільній версії для смартфонів і планшетів на базі Android.

  1. Навіщо потрібен захист Wi-Fi
  2. Увімкнення
  3. Вимкнення

Навіщо потрібен захист Wi-Fi

У публічних точках доступу Wi-Fi (наприклад, в аеропорту або кафе), як правило, не використовується шифрування. Будь-яка людина, що сидить поруч із ноутбуком або смартфоном, може перехопити або підмінити ваші особисті дані, а також прочитати ваше листування.

У разі ввімкненого захисту Wi-Fi передавані в інтернет дані прямують через спеціальний канал із шифруванням. Через те що сторінка надсилається користувачеві не безпосередньо, а через шифрувальний сервер Яндекса, швидкість передавання даних може трохи знизитися.

Примітка. Захист Wi-Fi не застосовується до сайтів, що працюють за протоколом HTTPS, оскільки цей протокол уже використовує шифрування даних. Якщо сайт використовує HTTPS, в Розумному рядку буде відображено значок .

Увімкнення

Щойно користувач підключається до незахищеної мережі, у браузері автоматично вмикається захист безпроводового з’єднання.

Після ввімкнення захисту Wi-Fi у Розумному рядку відображається один із таких значків:

Значок Значення
Захист Wi-Fi увімкнено.

Захист увімкнено, але деякі елементи сторінки (наприклад, зображення або відео) неможливо пропустити через захищений канал.
Сервери Яндекса тимчасово недоступні або сайт недоступний для Яндекса (наприклад, якщо він корпоративний). Якщо ви не перебуваєте на захищеному корпоративному сайті, утримайтеся від надання особистих або банківських даних, поки захист Wi-Fi не буде відновлено.

Вимкнення

Увага. Вимкнення захисту збільшить швидкість передавання даних, але поставить під загрозу їх безпеку. Ми рекомендуємо не вимикати захист, особливо якщо ви збираєтеся передавати особисті дані або здійснювати електронні платежі.

Щоб вимкнути захист Wi-Fi до перезавантаження браузера:

  1. Вимкніть опцію Захист Wi-Fi.

Після цього дані не будуть пропускатися через захищений канал, але попередження про небезпечний Wi-Fi залишиться в Розумному рядку.

Щоб повністю вимкнути захист Wi-Fi, зокрема й попередження в Розумному рядку:

  1. Натисніть  → Налаштування.
  2. Перейдіть до блоку Конфіденційність.
  3. Вимкніть опцію Захищати з’єднання під час роботи у небезпечних Wi-Fi-мережах.

Якщо ви не знайшли потрібну вам інформацію Допомоги або під час роботи Яндекс.Браузера виникає проблема, опишіть усі свої дії покроково. За можливості зробіть скриншот. Це допоможе фахівцям служби підтримки швидше розібратись у ситуації.