Захист від шкідливого ПЗ

Мобільний Яндекс.Браузер перевіряє файли, що завантажуються, на віруси і блокує сторінки, заражені шкідливим ПЗ.

  1. Блокування небезпечних сторінок
  2. Перевірка завантажуваних файлів
  3. Блокування скриптів майнінгу

Блокування небезпечних сторінок

Коли ви відкриваєте сторінку, Яндекс.Браузер перевіряє її у своїй базі даних заражених ресурсів. Якщо сторінка виявляється в базі, вона не завантажується. На екран виводиться сповіщення, а в Розумному рядку з’являється значок . Ви можете проігнорувати його і відвідати сайт із небезпечним вмістом.

Увага. Ми наполегливо рекомендуємо вам не робити цього. Шкідливий код може заразити ваш комп’ютер або надати зловмисникам доступ до ваших особистих даних і електронних платежів.

Перевірка завантажуваних файлів

Завантажувані файли можуть містити у собі шкідливий код. Тому браузер перевіряє всі архіви й виконувані файли, що завантажуються як явно, так і у фоновому режимі.

Якщо завантажуваний файл містить шкідливу програму, браузер попереджає вас про це і пропонує видалити файл.

Увага. Ми рекомендуємо не відкривати файли, які не пройшли перевірку, оскільки вони можуть активізувати шкідливий код.

Блокування скриптів майнінгу

Для емісії криптовалют (зокрема, біткоїнів) застосовують майнінг. Комп’ютер виконує обчислення, за які його власнику нараховується винагорода у криптовалюті.

Під час прихованого майнінгу для обчислень використовуються ресурси чужих комп’ютерів і мобільних пристроїв. У цьому разу код майнінгу може бути непомітно розміщений на сторінках у вигляді JavaScript. Такий код не можна назвати шкідливим у класичному розумінні, але він активно завантажує пам’ять, витрачає заряд батареї, нагріває елементи планшета.

Щоб майнери для заробітку грошей не використовували ресурси вашого планшета, мобільний Яндекс.Браузер блокує завантаження із сайтів скриптів для майнінгу. Блокуються не тільки вже відомі браузеру скрипти. Браузер аналізує навантаження на процесор, яку створюють сайти, і використовує цю інформацію для блокування раніше невідомих скриптів для майнінгу.

Ви можете скасувати блокування майнінгу, відключивши фільтрацію реклами в браузері.

Якщо ви не знайшли потрібну вам інформацію Допомоги або під час роботи Яндекс.Браузера виникає проблема, опишіть усі свої дії покроково. За можливості зробіть скриншот. Це допоможе фахівцям служби підтримки швидше розібратись у ситуації.