Яндекс.Дзен

Дзен — це сервіс персональних рекомендацій Яндекса. Він створює добірку новин, постів із блогів та інших інтернет-публікацій, які можуть бути вам цікаві. Публікації відбираються на основі історії відвіданих сторінок і зазначених вами вподобань.

 1. Що таке Дзен
 2. Адаптація Дзен під свої інтереси
 3. Керування коментарями
 4. Вимкнути стрічку рекомендацій

Що таке Дзен

Примітка. Яндекс.Дзен вбудовано не лише в мобільний Яндекс.Браузер, але й у браузер на комп’ютері. Дізнатися, як налаштувати або вимкнути Дзен у браузері на комп’ютері, ви можете у відповідній статті Допомоги.

Рекомендаційний механізм Дзена формує стрічку рекомендацій, поступово адаптуючи її під ваші інтереси. Аналізується взаємодія зі стрічкою (підписки, оцінки, блокування), а також пошукові запити, історія браузера та інші відомості про ваші уподобання в інтернеті. Дані зберігаються в знеособленому вигляді, і ви можете не турбуватися про їх конфіденційності. В результаті ви отримуєте індивідуальну добірку рекомендацій, включаючи матеріали з сайтів, які ще не переглядали. Якщо ваші інтереси зміняться, через деякий час стрічка Дзен перебудується під них.

На екрані рекомендації з’являються при відкритті нової вкладка. Щоб побачити більше рекомендацій, прокрутіть стрічку з картками униз.

Щоб відкрити публікацію, натисніть на картку рекомендації. Щоб повернутися у стрічку рекомендацій, натисніть посилання Дзен зліва від Розумної стрічки.

Примітка. Ви можете додати стрічку Дзен до панелі сповіщень Android (на більшості пристроїв треба посунути униз верхній край екрана, щоб відкрити панель). Для цього ввімкніть у Налаштуваннях у розділі Сповіщення опцію Відображати Дзен у панелі сповіщень.

Адаптація Дзен під свої інтереси

Дзен налаштовує вміст стрічки рекомендацій відповідно до ваших інтересів, аналізуючи, які публікації в інтернеті ви читаєте. Це вимагає часу (1-2 тижні, якщо ви нечасто користуєтеся сервісами Яндекса). Для того, щоб швидше адаптувати стрічку до ваших інтересів:

Вкажіть більше або менше таких публікацій ви бажаєте бачити у стрічці

Використовуйте для цього значки і . Ці значки не призначені для оцінки якості матеріалу. Вони повідомляють лише про те, які публікації ви бажаєте бачити у своїй стрічці частіше, а які зрідка.

Підписуйтеся на канали і відписуйтеся від них

Канал ведеться одним автором на сайті Дзен. Підписатися на канал ви можете:

 • у стрічці рекомендацій;
 • у самій публікації;
 • на сайті Дзен на вкладці Канал.
Щоб відписатися від каналу, на сайті Дзена перейдіть на вкладку Підписки. Відкрийте потрібний канал і натисніть кнопку Відписатися.

Якщо ви підписалися на канал, це не означає, що в стрічку потраплять всі його публікації. Дзен буде фільтрувати публікації каналу, що не відповідають вашим інтересам. Крім того, він буде показувати публікації схожої тематики з інших каналів і сайтів.

Блокувати канали

Ви можете заблокувати небажаний канал або поскаржитися на канал, що порушує вимоги до публікацій Дзен. Зробити це можна:

 • у стрічці рекомендацій;
 • у самій публікації;
 • на сайті Дзен на вкладці Канал.

Всі публікації заблокованого каналу зникнуть з вашої стрічки. Заблокований канал можна розблокувати на сайті Дзен на вкладці Канал.

Підписуватися на теми і відписуватися від них

Тематична стрічка – це добірка публікацій різних каналів на певну тему (наприклад, про комп’ютерні ігри або домашніх тварин). Щоб підписатися на тему:

 1. Відкрийте сайт Дзен і перейдіть на вкладку Канал.
 2. У спливаючому вікні введіть в пошуковому рядку назву теми, наприклад «гумор» або «коти». Виберіть потрібну тему зі списку, що з’явився (теми розташовуються вище списку каналів).
 3. Відкрийте тему і натисніть кнопку Підписатися.

Щоб відписатися від теми, на сайті Дзен перейдіть на вкладку Підписки. Відкрийте потрібну тему і натисніть кнопку Відписатися.

Якщо ви підписалися на тему, це не означає, що в стрічку потраплять всі публікації з тематичної стрічки. Дзен просто буде показувати більше публікацій на обрану вами тему.

Керування коментарями

Після авторизації у Яндексі ви можете залишати коментарі до статей і постів в Дзен. Підписуватися на канал для цього необов’язково.

Дії з коментарями:
 • додати коментар;
 • видалити коментар;
 • відповісти на коментар або оцінити його;
 • скопіювати посилання на коментар і поділитися ним за допомогою пошти або соціальної мережі;
 • поскаржитися на коментар.
Обмеження під час роботи з коментарями
 • Обсяг коментаря – не більше 4000 знаків, включаючи пробіли.
 • Коментарі не підтримують зображення, посилання та форматування тексту.
 • Відредагувати раніше створений коментар неможливо.
 • Коментарі до наративів і відеороликів не передбачені.
 • Якщо автор відключив коментарі для конкретної публікації, ви не зможете ні переглянути їх, ні додати.
Ваші ім’я та фото в коментарях
У всіх коментарях відображаються дані вашого акаунта в Яндекс.Паспорт:
 • Фотографія. Щоб змінити своє фото в коментарях, натисніть значок , що відображається поверх зображення в акаунті.
 • Дані з поля Ім’я в коментарях і відгуках. За замовчуванням там відображаються ваші ім’я та прізвище. Якщо ви не бажаєте, щоб вони відображалися в коментарях – напишіть в поле Ім’я в коментарях і відгуках будь-який псевдонім. Під цим псевдонімом ви будете залишати коментарі та відгуки у всіх сервісах Яндекса. Змінити ім’я тільки для одного сервісу Яндекса неможливо.
Увага. Ми не рекомендуємо змінювати зазначені при реєстрації ім’я, прізвище та інші персональні дані. Відновити доступ до акаунта стане складніше.

Вимкнути стрічку рекомендацій

 1. Натисніть  → Налаштування.
 2. Перейдіть до розділу Додатково.
 3. Вимкніть опцію Zen.