Паролі

Коли зберігаються паролі?

Коли ви вводите пароль на якомусь сайті, Яндекс.Браузер пропонує вам зберегти його. Під час наступних відвідувань цього сайту збережений пароль буде підставлено автоматично.

Як вимкнути збереження паролів?

Якщо ви не хочете, щоб Яндекс.Браузер пропонував зберігати паролі:

 1. Натисніть   → Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть кнопку Показати додаткові налаштування.
 3. У блоці Паролі та форми вимкніть опцію Пропонувати зберігати паролі для сайтів.

Сайти, для яких дозволено або заборонено зберігати паролі

Щоб подивитися список сайтів, для яких ви дозволили або заборонили зберігати паролі, виконайте такі дії:

 1. Натисніть   → Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть кнопку Показати додаткові налаштування.
 3. У блоці Паролі та форми натисніть кнопку Керування паролями.

У вікні Паролі в розділі Сайти, для яких не зберігаються паролі перелічено сайти, для яких ви заборонили зберігати паролі, а в розділі Сайти зі збереженими паролями відображається список сайтів, паролі яких збережено в Яндекс.Браузері.

Щоб видалити пароль зі списку:

 1. У рядку з потрібним сайтом натисніть значок .
 2. Натисніть кнопку Готово.

Якщо ви забули пароль

Якщо ви забули пароль, але він зберігся в Яндекс.Браузері, його можна подивитися в налаштуваннях:

 1. Натисніть   → Налаштування.
 2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть кнопку Показати додаткові налаштування.
 3. У блоці Паролі та форми натисніть кнопку Керування паролями.
 4. У розділі Сайти зі збереженими паролями натисніть рядок із потрібним сайтом.
 5. У полі з паролем натисніть кнопку Показати.
 6. Відкриється діалогове вікно. Введіть пароль до свого облікового запису на комп’ютері та натисніть ОК.

  У полі буде показано пароль від сайту.

Щоб повернути приховане відображення пароля, натисніть кнопку Приховати у полі з паролем.

Захист паролів від фішингу

У межах комплексної системи захисту Protect Яндекс.Браузер застосовує додатковий захист паролів, який спрямований проти:

 • Фішингу. Зловмисники роблять сайти, дуже схожі на справжні. Користувач думає, що потрапив на знайомий сайт, і вводить там пароль. Пароль потрапляє до рук зловмисника, який може його використати для крадіжки особистих даних або грошей.
 • Однакових паролів. Це серйозна загроза безпеці. Знаючи пароль до одного облікового запису, зловмисник може отримати доступ до всіх інших.

  Наприклад, якщо ви використовуєте один і той же пароль для входу в особистий кабінет на сайті банку та в інтернет-магазині, невідомі вам співробітники інтернет-магазину зможуть увійти у ваш особистий кабінет у банку.

  Удвічі небезпечніше використовувати один і той же пароль на HTTPS і HTTP-сайтах. Пароль на HTTP-сайті передається через інтернет незашифрованим і легко може стати здобиччю шахраїв, які використають його на HTTPS-сайті для крадіжки особистих даних або грошей.

Як працює захист

Щойно ви введете пароль на важливому сайті, Яндекс.Браузер створює його відбиток (хеш) і зберігає у своїй базі даних. Коли ви вводите паролі на інших сайтах, браузер порівнює їх хеші з базою даних. У разі збігу у правій частині Розумного рядка з'явиться значок попередження . Перш ніж надіслати пароль на сервер, браузер попросить вас підтвердити, що ви хочете використовувати один пароль на кількох сайтах.

Додати сайт під захист

За замовчуванням Яндекс.Браузер захищає паролі на популярних сайтах, наприклад ВКонтакті або Mail.ru. Перелік важливих сайтів формується браузером, але ви можете його розширити, додавши потрібні сторінки (наприклад, ті, на яких ви здійснюєте онлайнові платежі).

Щоб увімкнути захист на вибраній сторінці:

 1. У правій частині Розумного рядка натисніть будь-який значок на панелі Protect.
 2. Відкриється вікно; у ньому, у блоці, де відображається статус з’єднання, натисніть посилання Докладніше.
 3. У блоці Дозволи увімкніть опцію Захист паролів.
Вимкнути захист
Увага. Ми не рекомендуємо цього робити, оскільки так зловмисникам буде легше отримати доступ до ваших особистих даних.
 1. У правій частині Розумного рядка натисніть будь-який значок на панелі Protect.
 2. У блоці Загальні налаштування безпеки вимкніть опцію Попереджати про введення важливих паролів (наприклад, від пошти) на незнайомих сайтах.

Хешування паролів у Яндекс.Браузері

Паролі для важливих сайтів зберігаються в Яндекс.Браузері у вигляді хешів. Оскільки паролі не зберігаються у відкритому вигляді, зловмисники не отримають доступ до ваших особистих даних, навіть якщо викрадуть базу даних паролів.

Криптографічне хешування перетворює пароль в унікальну послідовність символів, яку легко використовувати для ідентифікації пароля, але відновити за нею початковий пароль практично неможливо. Наприклад, рядок «hello» після хешування може перетворитись у послідовність «2cf24dba5fb0a30e26e83b2ac5b9e29e1b161e5c1fa7425e73043362938b9824».

Яндекс.Браузер застосовує для хешування алгоритм SCrypt. Цей алгоритм формує хеш, використовуючи не лише центральний процесор, але й велику кількість операцій читання-запису у пам'яті. Такий підхід ускладнює підбирання паролів, наприклад, хакер не зможе прискорити перебирання за рахунок використання процесора відеокарти. Алгоритм SCrypt використовується, наприклад, у криптовалюті LiteCoin.

У результаті підбирати шестизначний пароль, що включає літери у верхньому і нижньому регістрі, цифри та спецсимволи, зловмиснику доведеться понад 100 років.