Ізоляція даних вкладки

Ізоляція вкладки – це режим додаткового захисту ваших даних. Правило обмеження домену не дає змоги програмному коду, розміщеному на одному сайті, отримувати дані з інших сайтів. Шкідливі програми намагаються обійти це правило, щоб викрадати дані користувачів (логіни, паролі, номери карток тощо). Ізоляція вкладки не дасть змоги шкідливому коду викрасти ваші дані з інших вкладок, відкритих у браузері.

  1. Навіщо ізолювати дані вкладки
  2. Як увімкнути ізоляцію даних вкладки

Навіщо ізолювати дані вкладки

На початку 2018 року в ЗМІ з’явилася інформація про серйозні апаратні уразливості Meltdown і Spectre. Першу уразливість виявлено в більшості процесорів Intel, випущених після 1994 року, другу – у процесорах AMD і ARM. Ці уразливості дають змогу шкідливому коду отримати доступ до пам’яті, яка захищається на рівні процесора, ОС або пісочниць, якими користуються браузери. У результаті зловмисники можуть, наприклад, стежити, який текст вводиться в програмі, викрадати паролі та особисті дані.

Оскільки уразливості виявлено на рівні архітектури процесора, повністю захиститися від них неможливо. Але ви можете знизити ймовірність атаки:

  • Оновіть операційну систему. Рекомендуємо увімкнути автоматичне оновлення та перезавантажити комп’ютер. До початку 2018 року Microsoft випустила відповідне оновлення безпеки для Windows, також вийшли оновлення для macOS.
  • Увімкніть режим ізоляції сайтів у Яндекс.Браузері. Якщо ізоляцію даних ввімкнено, для кожної відкритої вкладки браузер запускає окремий процес. Так шкідливе ПО, запущене на одній вкладці, не зможе викрасти дані, введені на іншій.

Як увімкнути ізоляцію даних вкладки

Увага. Функція перебуває в процесі розробки, тому вона може знижувати продуктивність або стабільність роботи браузера. Іноді внутрішні сторінки браузера (browser://bookmarks, browser://tune) можуть не відображатися. Це тимчасове явище.

Щоб увімкнути ізоляцію даних вкладки:

  1. Наберіть у Розумному рядку адресу

    browser://flags/#enable-site-per-process

  2. Натисніть клавішу Enter.
  3. Під описом опції Strict site isolation натисніть посилання Увімкнути.
  4. У нижній частині екрана натисніть кнопку Перезавантажити зараз.

Щоб вимкнути ізоляцію даних вкладки, наберіть повторно в Розумному рядку browser://flags/#enable-site-per-process і під описом опції Strict site isolation натисніть кнопку Вимкнути. Перезавантажте браузер.