Яндекс.Дзен

Примітка. Яндекс.Дзен інтегровано не лише із Яндекс.Браузером для комп'ютера, але й з мобільним браузером на iPhone, смартфонах і планшетах на базі Android. Дізнатися, як налаштувати або вимкнути Дзен у мобільному браузері, ви можете у відповідній статті Допомоги для вашого пристрою.
 1. Що таке Дзен
 2. Авторизація на Яндексі
 3. Налаштування стрічки рекомендацій
 4. Вимкнення рекомендацій

Що таке Дзен

Дзен — це сервіс персональних рекомендацій Яндекса. Він створює добірку новин, постів із блогів та інших інтернет-публікацій, які можуть бути вам цікаві. Публікації відбираються на основі історії відвіданих сторінок і зазначених вами вподобань.

На екрані рекомендації відображаються у вигляді карток під Табло, коли ви відкриваєте нову вкладку. Щоб побачити усі рекомендації, прокрутіть стрічку із картками вниз.

Щоб прочитати публікацію, натисніть на рекомендацію в стрічці — текст відкриється в новій вкладці. Водночас стрічка рекомендацій залишається на вкладці Яндекс.Дзен і ви можете до неї повернутися, щоб переглянути інші публікації, які зацікавили вас.

Щоб оновити стрічку рекомендацій, натисніть на вкладці Яндекс.Дзен на кнопку Ще карток або клавішу F5.

Авторизація на Яндексі

Щоб Дзен міг підбирати цікаві вам публікації, авторизуйтеся на Яндексі. Після цього Дзен зможе накопичувати інформацію про те, які сайти ви відвідуєте та які публікації хочете бачити в стрічці.

Якщо ви читаєте Дзен на різних пристроях або в різних мобільних програмах, авторизуйтеся на Яндексі всюди, де користуєтеся Дзеном. У такому разі Дзен буде враховувати історію переглядів, ваші підписки та побажання з усіх пристроїв. Це значно поліпшить якість стрічки.

Примітка. На всіх пристроях і у всіх програмах використовуйте один і той же акаунт Яндекса.

Щоб авторизуватися на Яндексі:

 1. Відкрийте сайт Яндекса.
 2. У правому верхньому куті сторінки натисніть на посилання Увійти.
 3. Уведіть свій логін і пароль на Яндексі. Якщо ви не зареєстровані на Яндексі, натисніть на посилання Реєстрація та заповніть параметри облікового запису.
 4. Повторіть ці кроки для кожного пристрою, яким ви користуєтеся.

Налаштування стрічки рекомендацій

Дзен підлаштовує вміст стрічки рекомендацій до ваших інтересів, аналізуючи, які публікації в інтернеті ви читаєте. На це потрібен час. Щоб швидше адаптувати стрічку до ваших інтересів:

 • Якщо публікація подобається, натисніть на значок унизу рекомендації, і Дзен буде пропонувати більше подібних матеріалів.
 • Якщо публікація не подобається, натисніть на значок унизу рекомендації, і Дзен буде пропонувати менше подібних матеріалів.
 • Якщо не подобається сайт цілком, натисніть на значок унизу рекомендації, а потім кнопку Заблокувати. Сайт буде додано до списку заблокованих. Повернути заблокований сайт у стрічку Дзена можна лише з мобільного пристрою.
 • Якщо ви хочете читати публікації певного сайту, додайте його до списку цікавих. Зробити це можна тільки з мобільного пристрою, але після авторизації зміни у стрічці Дзена з'являться і на комп'ютері.
Примітка. Якщо ви додали сайт до списку цікавих, це не означає підписку на його матеріали. Ви просто повідомляєте Дзену, що вам цікаві публікації цього сайту. У результаті Дзен буде показувати публікації схожої тематики як із цього, так і з інших сайтів, а також фільтрувати публікації сайту, які не відповідають вашим інтересам.

Вимкнення рекомендацій

 1. Натисніть   → Налаштування.
 2. Перейдіть до блоку Налаштування зовнішнього вигляду.
 3. Вимкніть опцію Показувати у новій вкладці Дзен — стрічку персональних рекомендацій.