Режим Турбо

Що таке режим Турбо?

Турбо — це режим, який умикається у разі повільного з'єднання з інтернетом в браузері. Він прискорює завантаження сторінок і економить трафік. Вміст сторінки, враховуючи відео, стискається на серверах Яндекса і потім передається в браузер.

При увімкненні режиму Турбо у правій частині Розумного рядка з'являється значок Турбо .

Обмеження. До сторінок, які захищено протоколом HTTPS, режим Турбо не застосовується: вони не проходять через сервери Яндекса, а одразу відображаються у браузері.

Автоматичне увімкнення і вимкнення режиму Турбо

Для увімкнення та вимкнення Турбо введено два пороги:

  • Режим Турбо вмикається, коли швидкість з'єднання падає нижче 128 Кбіт/с, і залишається увімкненим до моменту, коли швидкість, що зростає, перевищить 512 Кбіт/с.
  • У разі швидкості з'єднання вище 512 Кбіт/с режим Турбо автоматично вимикається (і значок у Розумному рядку зникає). Вимкненим режим Турбо залишиться, поки швидкість не впаде нижче 128 Кбіт/с.

    Обмеження. Пороги швидкості, за яких вмикається і вимикається Турбо, налаштувати не можна.

Незавантажені елементи сторінки

За ввімкненого режиму Турбо деякі елементи сторінки (наприклад, рекламне відео з інших сайтів) можуть не завантажитися. Замість них відображається заглушка з повідомленням «Вміст приховано для економії трафіку». Щоб завантажити прихований вміст, натисніть цю заглушку.

Стиснення відео

За ввімкненого режиму Турбо Яндекс.Браузер за замовчуванням стискає відео, що дає змогу заощадити до 70 % трафіку, але знижує якість зображення. Для перегляду без втрати якості вимкніть стиснення відео:

  1. Натисніть   → Налаштування.
  2. У блоці Турбо вимкніть опцію Стискати відео.

Як вимкнути або ввімкнути режим Турбо вручну?

Якщо вас не влаштовує автоматичне (у разі зміни швидкості з’єднання) ввімкнення або вимкнення режиму Турбо, ви можете ввімкнути або вимкнути його примусово. Після цього режим буде ввімкнено або вимкнено до перезавантаження браузера. Щоб режим Турбо було ввімкнено або вимкнено й після перезавантаження браузера, внесіть зміни в налаштування.

  1. У правій частині Розумного рядка натисніть будь-який значок на панелі Protect.
  2. Установіть перемикач режиму Турбо в положення Ввімк.

Налаштування режиму

У настройках ви можете примусово увімкнути або вимкнути режим Турбо (скасувавши тим самим його автоматичний запуск). Також ви можете вимкнути стиснення відео й сповіщення про змінення швидкості. Усі задані установки зберігаються й після перезавантаження браузера.

  1. Натисніть   → Налаштування.
  2. У блоці Турбо задайте параметри режиму.
Опція Опис
Автоматично вмикати у разі повільного з'єднання Так Яндекс.Браузер працює за замовчуванням. Режим Турбо автоматично вмикається в разі повільного з’єднання та вимикається, коли його швидкість зростає.
Завжди увімкнений Режим Турбо увімкнено постійно, у правій частині заголовка сторінки відображається значок . У разі високої швидкості з'єднання з інтернетом режим Турбо може уповільнити завантаження сторінок.
Вимкнений Режим Турбо вимкнено. У разі повільного з'єднання з інтернетом у правій частині заголовка сторінки відображається значок (рекомендовано увімкнути режим Турбо).
Повідомляти про зміну швидкості з'єднання Ви будете отримувати повідомлення Яндекс.Браузера про змінення швидкості з’єднання та про стан режиму Турбо.
Стискати відео За замовчуванням стиснення відео в режимі Турбо ввімкнено. Ви можете вимкнути стиснення відео, щоб поліпшити його якість.