Браузер
Рекомендації у браузері

Режим Турбо

Що таке режим Турбо?

Турбо — це режим, який вмикається у разі повільного з'єднання з інтернетом (реалізовано на базі технології Opera Turbo компанії Opera Software). Він допомагає прискорити завантаження сторінок і зекономити трафік. Сторінки завантажуються швидше через скорочення обсягу даних: вміст сторінки стискається на серверах Яндекса і потім передається у браузер.

Обмеження. До сторінок, які захищено протоколом HTTPS, режим Турбо не застосовується: вони не проходять через сервери Яндекса, а одразу відображаються у браузері.

Автоматичне увімкнення і вимкнення режиму Турбо

Для плавного увімкнення та вимкнення Турбо введено два пороги:

 • Якщо швидкість з'єднання падає нижче 128 Кбіт/с, Турбо автоматично вмикається. У разі збільшення швидкості він залишається увімкненим до моменту, коли швидкість перевищить 512 Кбіт/с.
 • Якщо швидкість з'єднання стає вищою 512 Кбіт/с, Турбо автоматично вмикається і значок зникає. Якщо після цього швидкість з'єднання стає нижчою 512 Кбіт/с, Турбо залишиться вимкненим доти, доки не буде подолано поріг у 128 Кбіт/с.

  Обмеження.  Пороги швидкості, за яких вмикається і вимикається Турбо, налаштувати не можна.

Що відбувається у разі увімкненого режиму Турбо?

У разі увімкненого режиму Турбо браузер приховує деякі елементи сторінки, у тому числі мультимедіа. Замість них відображається заглушка. Щоб завантажити прихований вміст, натисніть на цю заглушку. Щоб завантажити усі приховані елементи сторінки, натисніть на значок Турбо , а потім у вікні, натисніть на кнопку Показати все.

Стиснення відео

За замовчуванням у разі увімкненого режиму Турбо Яндекс.Браузер стискає відео. Програвання стислого відео починається при натисненні на заглушку. Стиснення відео економить додатково до 70 % трафіку, але якість відео погіршується. Щоб переглянути відео без втрати якості, вимкніть стиснення відео для вкладки або повністю.

 1. Натисніть на значок Турбо .
 2. У блоці Відео стиснуто для швидкого завантаження натисніть на кнопку Вимкнути.
 1. Натисніть на значок  Налаштування.
 2. У блоці Турбо вимкніть опцію Стискати відео.

Як вимкнути режим Турбо вручну?

 1. Натисніть на значок Доповнення.
 2. Встановіть перемикач праворуч від доповнення Турбо у положення Вимк.

Після цього режим Турбо припинить вмикатися автоматично.

Налаштування режиму

Увага! Якщо зараз браузер працює у режимі Турбо і ви хочете перейти до налаштувань швидше, натисніть на значок Турбо , а потім на кнопку Налаштувати.

Ви можете увімкнути або вимкнути режим, вимкнути сповіщення і стиснення відео:

 1. Натисніть на значок  Налаштування.
 2. У блоці Турбо задайте параметри режиму.

Докладніше про параметри режиму

ОпціяОпис
Автоматично вмикати у разі повільного з'єднанняУ цьому режимі Яндекс.Браузер працює за замовчуванням. Турбо автоматично вмикається у разі повільного з'єднання і вимикається у разі швидкого.
Завжди увімкненийРежим Турбо увімкнено постійно, у правій частині заголовка сторінки відображається значок . У разі високої швидкості з'єднання з інтернетом режим Турбо може уповільнити завантаження сторінок.
ВимкненийРежим Турбо вимкнено. У разі повільного з'єднання з інтернетом у правій частині заголовка сторінки відображається значок (рекомендовано увімкнути режим Турбо).
Повідомляти про зміну швидкості з'єднанняВи отримуватимете повідомлення Яндекс.Браузера про зміни швидкості з'єднання і про режим Турбо.
Стискати відеоВи зможете переглядати стиснене відео при увімкненому режимі Турбо.

режим Турбо
стискання відео
налаштування Турбо
прискорення у разі повільного інтернету
скорочення трафіку