Protect: перевірка завантажених файлів

Увага. Яндекс.Браузер блокує завантаження шкідливого файлу, але не є повноцінним антивірусним продуктом. У той же час технологія Protect захищає браузер від комп'ютерних загроз, які антивіруси не блокують. Для повного захисту рекомендуємо використовувати й те, й інше.
 1. Автоматична перевірка завантажуваних файлів
 2. Блокування небезпечних файлів
 3. Попередження про підозрілі файли
 4. Вимкнення захисту від шкідливих сайтів і програм

Автоматична перевірка завантажуваних файлів

Файли, які ви завантажуєте з інтернету, можуть містити шкідливі або небажані програми. Ці програми вповільнюють і блокують роботу комп’ютера, крадуть ваші дані, розсилають спам, поширюють небажану рекламу й призводять до непередбачуваної поведінки браузерів.

Тому Яндекс.Браузер перевіряє всі архіви й виконувані файли, що завантажуються як безпосередньо, так і у фоновому режимі. Щойно почалося завантаження, браузер вирізняє деякі характеристики файлу й надсилає їх для перевірки на сервер Яндексу. Весь файл не передається, тому перевірка проходить швидко. Файл у цей час не доступний для відкриття, а його піктограма праворуч від Розумного рядка стає напівпрозорою.

Після перевірки заражені та підозрілі файли маркуються значком .

Блокування небезпечних файлів

Коли шкідливі програми потрапляють до комп’ютера, вони вповільнюють або блокують його роботу, викрадають, змінюють або видаляють інформацію. Вони також перехоплюють паролі, розсилають спам і заражають інші пристрої в мережі.

Якщо завантажуваний файл містить шкідливе ПЗ, Яндекс.Браузер заблокує його. Заражений файл позначається значком , а під час спроби відкрити його ви побачите попередження.

Файли зі шкідливим ПЗ браузер зберігає, додавши до імені файлу розширення infected. У такому вигляді файл неможливо запустити ні з браузера, ні з інших програм. Заражений файл більше не становить загрози, хоча антивірус, інстальований на вашому комп’ютері, може вважати його небезпечним.

Якщо ви не видалили заражений файл одразу, ви можете видалити його пізніше:

 1. Натисніть  → Завантаження або натисніть клавіші Ctrl + J.
 2. Наведіть курсор на назву потрібного файлу і натисніть Іще → Вилучити зі списку.

Попередження про підозрілі файли

Деякі файли та архіви після відкриття непомітно для користувача інсталюють програми та розширення, які показують небажану рекламу, автоматично відкривають у браузері сторонні сторінки й здійснюють інші дії без вашого відома.

Такі файли Яндекс.Браузер вважає підозрілими, позначає їх значком , а під час спроби відкрити їх ви побачите попередження.

Ми рекомендуємо не відкривати підозрілі файли. Але якщо ви вирішили відкрити файл:

 1. Натисніть  → Завантаження або натисніть клавіші Ctrl + J.
 2. Наведіть курсор на назву потрібного файлу і натисніть Іще → Відкрити.

Вимкнення захисту від шкідливих сайтів і програм

Увага. Якщо ви хочете вимкнути перевірку завантажуваних файлів, вам доведеться повністю вимкнути захист від шкідливих сайтів і програм у браузері. Ми наполегливо рекомендуємо цього не робити.

Щоб вимкнути перевірку завантажуваних файлів:

 1. Натисніть  → Налаштування.
 2. У верхній частині сторінки перейдіть на вкладку Безпека.
 3. У блоці Захист від загроз вимкніть опцію Перевіряти безпеку відвідуваних сайтів і завантажуваних файлів.

Щоб увімкнути перевірку завантажуваних файлів, використовуйте аналогічну послідовність дій.