Protect: перевірка завантажених файлів

Увага. Яндекс.Браузер блокує завантаження шкідливого файлу, але не є повноцінним антивірусним продуктом. У той же час технологія Protect захищає браузер від комп'ютерних загроз, які антивіруси не блокують. Для повного захисту рекомендуємо використовувати і те, й інше.
 1. Автоматична перевірка завантажуваних файлів
 2. Блокування небезпечних файлів
 3. Попередження про підозрілі файли
 4. Вимкнення захисту від шкідливих сайтів і програм

Автоматична перевірка завантажуваних файлів

Файли, які ви завантажуєте з інтернету, можуть містити шкідливі або небажані програми. Ці програми уповільнюють і блокують роботу комп’ютера, крадуть ваші дані, розсилають спам, поширюють небажану рекламу і призводять до непередбачуваної поведінки браузерів.

Тому Яндекс.Браузер перевіряє всі архіви і виконувані файли, що завантажуються як безпосередньо, так і в фоновому режимі. Щойно почалося завантаження, браузер вирізняє деякі характеристики файлу і надсилає їх для перевірки на сервер Яндексу. Весь файл не передається, тому перевірка проходить швидко. Файл у цей час не доступний для відкриття, а його піктограма праворуч Розумного рядка стає напівпрозорою.

Блокування небезпечних файлів

Коли шкідливі програми потрапляють до комп’ютера, вони вповільнюють або блокують його роботу, викрадають, змінюють або видаляють інформацію. Вони також перехоплюють паролі, розсилають спам і заражають інші пристрої в мережі.

Якщо завантажуваний файл містить шкідливе ПЗ, Яндекс.Браузер заблокує його. Заражений файл позначається значком , а під час спроби відкрити його ви побачите попередження.

Файли зі шкідливим ПЗ браузер зберігає, додавши до імені файлу розширення infected. У такому вигляді файл неможливо запустити ні з браузера, ні з інших програм. Заражений файл більше не становить загрози, хоча антивірус, встановлений на вашому комп'ютері, може вважати його небезпечним.

Якщо ви не видалили заражений файл одразу, ви можете видалити його пізніше:

 1. Натисніть  → Завантаження або натисніть клавіші Ctrl + J.
 2. Наведіть курсор на назву потрібного файлу і натисніть  → Видалити зі списку.

Попередження про підозрілі файли

Деякі файли та архіви після відкриття непомітно для користувача встановлюють програми та розширення, які показують небажану рекламу, автоматично відкривають у браузері сторонні сторінки і здійснюють інші дії без вашого відома.

Такі файли Яндекс.Браузер вважає підозрілими, позначає їх значком , а під час спроби відкрити їх ви побачите попередження.

Ми рекомендуємо не відкривати підозрілі файли. Але якщо ви вирішили відкрити файл:

 1. Натисніть  → Завантаження або натисніть клавіші Ctrl + J.
 2. Наведіть курсор на назву потрібного файлу і натисніть  → Відкрити.

Вимкнення захисту від шкідливих сайтів і програм

Увага. Якщо ви хочете вимкнути перевірку завантажуваних файлів, вам доведеться повністю вимкнути захист від шкідливих сайтів і програм у браузері. Ми наполегливо рекомендуємо цього не робити.

Щоб вимкнути перевірку завантажуваних файлів:

 1. Натисніть   → Налаштування.
 2. У верхній частині сторінки перейдіть на вкладку Безпека.
 3. У розділі Захист від шкідливих сайтів і файлів вимкніть опцію Перевіряти безпеку відвідуваних сайтів і завантажуваних файлів.
 4. Перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.

Щоб увімкнути перевірку завантажуваних файлів, використовуйте аналогічну послідовність дій.