Protect: попередження про платні підписки

Підписатися на платну послугу для свого телефона дуже просто: достатньо натиснути кнопку на сторінці сайту. У межах комплексної системи захисту Protect Яндекс.Браузер попереджає вас про платні підписки, щоб ви погоджувалися на них лише тоді, коли вам це дійсно потрібно.

Що таке платні підписки

Платні підписки — один зі способів оплати інтернет-послуг. За допомогою платної підписки ви можете, наприклад, підключити послугу автовідповідача на мобільному телефоні або підписатися на прогноз погоди, що надсилається щотижня в SMS. Щоб оформити підписку, достатньо перейти на сторінку оператора і підтвердити згоду натисненням на кнопку. Деякі контент-провайдери зловживають простотою підписок і непомітно підключають непотрібні користувачам платні послуги.

Хоча сторінки платної підписки розміщуються на сайтах мобільних операторів, їх зміст визначається сторонніми контент-провайдерами. Деякі із провайдерів роблять все, щоб інформацію про підключення платної послуги було важко помітити: наприклад, на кнопці підписки може бути написано Play або Увійти, а повідомлення про те, що послуга платна, може бути надруковано дрібним шрифтом або заховано за межами екрана. У результаті вам достатньо один раз натиснути на кнопку на спеціальному сайті, і з вашого мобільного рахунку почнуть щодня списуватися гроші.

Особливо легко попастися, якщо ви зайдете на сторінку підключення підписки з комп'ютера, а не з мобільного пристрою, тому що дрібний шрифт на великому моніторі помітити складніше.

За даними Яндекса, близько 20 % відвідувачів приходять на сторінки платної підписки з комп'ютера. Одна із причин — широке поширення 3G-модемів, які часто використовуються у зв'язці з роутерами Wi-Fi. Крім того, сторінки з платною підпискою можуть відкривати шкідливі доповнення.

Попередження про платні підписки

Якщо ви потрапите на сторінку мобільного оператора з платною підпискою, Яндекс.Браузер попередить вас про це — з'явиться повідомлення у вікні браузера і значок у правій частині Розумного рядка. Натискайте на кнопку Перейти до оплати лише у тому випадку, якщо ви плануєте оплачувати підписку.

Вимкнення захисту

Увага. Якщо ви хочете вимкнути попередження про платні підписки, вам доведеться повністю вимкнути захист від шкідливих сайтів і програм у браузері. Ми наполегливо рекомендуємо цього не робити.

Щоб вимкнути попередження про платні підписки:

  1. Натисніть   → Налаштування.
  2. У нижній частині сторінки Налаштування натисніть кнопку Показати додаткові налаштування.
  3. У розділі Захист від шкідливих сайтів і програм вимкніть опцію Увімкнути захист від шкідливих сайтів і програм.
  4. Перезапустіть браузер, щоб зміни почали діяти.

Щоб поновити попередження про платні підписки, використовуйте той самий алгоритм.