Protect: блокування небезпечних сторінок

Увага. Яндекс.Браузер попереджає вас під час переходу на небезпечний сайт, але не є повноцінним антивірусним продуктом. У той же час технологія Protect захищає браузер від комп’ютерних загроз, які антивіруси не блокують. Для повного захисту рекомендуємо використовувати й те, й інше.
 1. Чому Яндекс.Браузер блокує заражені сторінки
 2. Як відбувається блокування
 3. Якщо потрібно відкрити небезпечну сторінку
 4. Взаємодія з вірусами
 5. Якщо Яндекс.Браузер блокує ваш сайт
 6. Вимкнення захисту

Чому Яндекс.Браузер блокує заражені сторінки

Зловмисники розповсюджують шкідливі програми, які заважають роботі комп’ютера, викрадають, перекручують або видаляють інформацію. Небезпечні програми проникають у комп’ютер зі змінного носія інформації або через інтернет. Браузер захищає вас від шкідливих програм, які розповсюджуються за допомогою інтернету.

Якщо сторінка заражена шкідливим ПЗ, браузер попередить вас про це.

Як відбувається блокування

Перед тим як відкрити сторінку, Яндекс.Браузер звіряє її зі списком заражених сторінок. Адреси заражених сторінок зберігаються в спеціальній базі даних, яка поповнюється як Яндексом, так і нашими партнерами. Виявлена в базі даних сторінка блокується.

Якщо небезпечну сторінку не виявлено в базі даних, але браузер вбачає в ній загрозу, основні ознаки сторінки надсилаються до Яндекса, що здійснює детальну перевірку за допомогою алгоритмів машинного навчання. Якщо сторінка визнається небезпечною, вона блокується, а також відображається сторінка з попередженням. Ви можете:

 • Закрити сторінку. Натисніть кнопку Вийти зі сторінки.
 • Переглянути копію сторінки до зараження. Натисніть кнопку Безпечна копія.
 • Одержати детальнішу інформацію про шкідливе ПЗ. Перейдіть за посиланням на сторінку з повними даними про зараження.
 • Перейти на небезпечну сторінку. Натисніть кнопку Ігнорувати це попередження.
Увага. Ми наполегливо рекомендуємо не відвідувати сайт із небезпечним вмістом. Шкідливий код може заразити ваш комп’ютер або надати зловмисникам доступ до ваших особистих даних і електронних платежів.

Якщо потрібно відкрити небезпечну сторінку

Вживіть такі заходи з безпеки:

 • Вимкніть тимчасово потенційно уразливі компоненти браузера: JavaScript і модулі для відтворення PDF та Flash.
 • Після відвідування сторінки перевірте комп’ютер за допомогою антивірусу або безкоштовних утиліт.

Майте на увазі, що ці заходи не захищають від зараження, а лише знижують його ймовірність і допомагають ліквідувати наслідки.

Взаємодія з вірусами

Механізм захисту в Яндекс.Браузері не конфліктує з іншими захисними програмами (антивірусами й брандмауерами). Якщо в системі інстальовано антивірус, то він може виявити шкідливе ПЗ раніше за браузер. У цьому разі ви побачите повідомлення антивірусу, а не браузера.

Якщо Яндекс.Браузер блокує ваш сайт

Якщо Яндекс.Браузер заблокував ваш сайт як заражений, видаліть шкідливий код. Під час наступної індексації робот Яндекса виключить ваш сайт зі списку небезпечних.

Щоб прискорити індексацію, ви можете скористатися сервісом Яндекс.Вебмайстер. Для цього на сторінці Безпека і порушення натисніть кнопку Перевірити повторно. Рекомендуємо повторювати перевірку протягом кількох тижнів після зараження. Це допоможе виявити шкідливе ПЗ, якщо його не було видалено повністю першого разу.

Щоб уберегти свій сайт від зараження, дотримуйтеся правил безпеки. Якщо ви зареєструєте сайт у Яндекс.Вебмайстрі, то зможете отримувати на пошту сповіщення про зараження та переглядати на сторінці Безпека і порушення докладну інформацію про заражені сторінки.

Вимкнення захисту

Увага. Якщо ви хочете вимкнути блокування небезпечних сторінок, вам доведеться повністю вимкнути захист від шкідливих сайтів і програм у браузері. Ми наполегливо рекомендуємо цього не робити.

Щоб вимкнути блокування небезпечних сторінок:

 1. Натисніть  → Налаштування.
 2. У верхній частині сторінки перейдіть на вкладку Безпека.
 3. У блоці Захист від загроз вимкніть опцію Перевіряти безпеку відвідуваних сайтів і завантажуваних файлів.

Щоб повернути назад блокування небезпечних сторінок, використовуйте аналогічну послідовність дій.