Protect: захист з’єднань Wi-Fi

Навіщо потрібен захист Wi-Fi

У публічних точках доступу Wi-Fi (наприклад, в аеропорту або кафе), як правило, не використовується шифрування. Будь-яка людина, що сидить поруч із ноутбуком або смартфоном, може перехопити або підмінити ваші особисті дані, а також прочитати ваше листування.

У Яндекс.Браузері в рамках комплексного захисту Protect використовується власний механізм захисту безпроводового з’єднання. Цей механізм реалізований у комп’ютерній версії Яндекс.Браузера, а також у мобільній версії для смартфонів і планшетів Android.

У разі ввімкненого захисту Wi-Fi передавані в інтернет дані прямують через спеціальний канал із шифруванням. Через те що сторінка надсилається користувачеві не безпосередньо, а через шифрувальний сервер Яндекса, швидкість передавання даних може трохи знизитися.

Примітка. Захист Wi-Fi не застосовується до сайтів, що працюють за протоколом HTTPS, оскільки цей протокол уже використовує шифрування даних. Якщо сайт використовує HTTPS, у Розумному рядку відображається значок або .

Увімкнення захисту

Щойно користувач підключається до незахищеної мережі, у браузері автоматично вмикається захист безпроводового з’єднання.

Після ввімкнення захисту Wi-Fi у Розумному рядку відображається один із таких значків:

Значок Значення
Захист Wi-Fi увімкнено.

Захист увімкнено, але деякі елементи сторінки (наприклад, зображення або відео) неможливо пропустити через захищений канал.
Сервери Яндекса тимчасово недоступні або сайт недоступний для Яндекса (наприклад, якщо він корпоративний). Якщо ви не перебуваєте на захищеному корпоративному сайті, утримайтеся від надання особистих або банківських даних, поки захист Wi-Fi не буде відновлено.

Налаштування шифрування Wi-Fi у домашній мережі

Якщо після під’єднання до домашньої Wi-Fi ви побачили попередження Яндекс.Браузера про небезпечну мережу, це означає, що використовуваний вашим роутером алгоритм захисту не досить безпечний.

Увага. Безпечним вважається алгоритм захисту WPA2/WPA2-PSK. Менш безпечний алгоритм WPA/WPA-PSK. Використання алгоритму WEP за ступенем захисту рівнозначне відсутності шифрування. Ми наполегливо не рекомендуємо його використовувати.

У небезпечній домашній мережі Яндекс.Браузер автоматично ввімкне захист Wi-Fi. У такому випадку швидкість обміну даними може знизитися, тому що дані пропускаються через захищений канал. Ви можете уникнути цього, налаштувавши шифрування роутера:

  1. Відкрийте веб-інтерфейс керування роутером.
  2. Перейдіть до налаштувань безпеки.
  3. Зазначте тип мережевої автентифікації WPA2 або WPA2-PSK.

Конкретніші рекомендації ви знайдете в інструкції з використання вашого роутера.

Вимкнення захисту

Увага. Вимкнення захисту збільшить швидкість передавання даних, але поставить під загрозу їх безпеку. Ми рекомендуємо не вимикати захист, особливо якщо ви збираєтеся передавати особисті дані або здійснювати електронні платежі.

Щоб вимкнути захист Wi-Fi до перезавантаження браузера:

  1. У Розумному рядку натисніть значок .
  2. У новому вікні в блоці Захист Wi-Fi установіть перемикач у положення Вимк.

Після цього дані не будуть пропускатися через захищений канал, але попередження про небезпечний Wi-Fi залишиться в Розумному рядку.

Щоб повністю вимкнути захист Wi-Fi, зокрема й попередження в Розумному рядку:

  1. Натисніть  → Налаштування.
  2. У верхній частині сторінки перейдіть на вкладку Безпека.
  3. У блоці Захист з’єднання вимкніть опцію Шифрувати дані під час підключення до публічних мереж Wi-Fi.