Підтримка протоколів TLS згідно з ГОСТом

Яндекс.Браузер використовує протоколи TLS, які забезпечують захищену передачу даних в інтернеті. Дані, що передаються через безпечне з’єднання, шифруються та розшифровуються з використанням утиліти КриптоПро CSP.

Обмеження. Наразі ця функціональність доступна тільки у Windows.
  1. Інсталяція «КриптоПро CSP»
  2. Сайти, що запитують шифрування ГОСТ TLS
  3. Увімкнення та вимкнення підтримки КриптоПро CSP браузером

Інсталяція «КриптоПро CSP»

За вимогами російського законодавства, визнається тільки використання TLS-з'єднань, установлених за російськими криптографічним алгоритмам ГОСТ 28147-89, ГОСТ Р 34.10-94, ГОСТ Р 34.11-94 і ГОСТ Р 34.10-2012. Отже, якщо вам потрібно користуватися сайтами із шифруванням за допомогою алгоритмів, зазначених у ГОСТах, необхідно інсталювати Програму «КриптоПро CSP».

В операційних системах Windows використовується програма КриптоПро CSP – набір криптографічних утиліт для генерації електронного підпису, роботи з сертифікатами.

Для інсталяції КриптоПро CSP скористайтеся матеріалами з офіційного сайту:

Після інсталяції КриптоПро CSP браузер перевіряє наявність і працездатність цієї програми.

Сайти, що запитують шифрування ГОСТ TLS

Якщо сайт запитує шифрування ГОСТ TLS, браузер перевіряє, чи інстальовано програму КриптоПро CSP. Якщо програму інстальовано, їй передається керування.

Приклади сайтів, що запитують шифрування: www.gosuslugi.ru, сайти на домені .gov.ru, .kamgov.ru, .nalog.ru.

Якщо сайту немає в списку, то надсилається запит на додаткове підтвердження. Якщо ви довіряєте сайту й з’єднання має бути встановлено з використанням шифрування ГОСТ TLS, натисніть кнопку Продовжити.

Примітка. Сайти можуть вимагати встановлення сертифікатів. Інструкції з установлення сертифікатів зазвичай розташовані на сайтах, які їх запитують.

Увімкнення та вимкнення підтримки КриптоПро CSP браузером

За замовчуванням у браузері ввімкнено підтримку КриптоПро CSP. Рекомендуємо переконатися в цьому:

  1. Натисніть на  → Налаштування.
  2. Відкрийте Системні.
  3. Переконайтеся, що в блоці Мережа ввімкнено опцію Підключатися до сайтів, які використовують шифрування ГОСТ. Потрібний КриптоПро CSP.

Щоб вимкнути підтримку шифрування, скористайтеся аналогічною послідовністю дій.