Плагіни

Що таке плагін?

Плагін (модуль) — це програмний блок, який вбудовується у Яндекс.Браузер і розширює його можливості. На відміну від доповнень плагін, як правило, не має інтерфейсу. Плагіни використовуються для програвання відео та аудіо в браузері, перегляду PDF-документів, поліпшення роботи веб-служб, які організовують спільну роботу в інтернеті, тощо.

Інсталяція плагіна

Зазвичай потреба в інсталяції плагінів виникає, коли ви відвідуєте сайт, на якому є специфічний вміст (наприклад, відео). Для коректного відображення цього вмісту потрібно інсталювати той чи інший плагін.

Яндекс.Браузер повідомить про те, що необхідно встановити відповідний плагін, і запропонує вам це зробити: ви побачите сповіщення у верхній частині сторінки. Вам потрібно буде завантажити останню версію плагіна із сайту розробника й установити її.

Як вимкнути плагін?

  1. Наберіть у Розумному рядку адресу browser://plugins
  2. Відкриється сторінка Модулі, на якій подано всі інстальовані плагіни. Щоб вимкнути плагін, вимкніть опцію Запускати завжди під його назвою.

Відключити автозапуск плагінів

За замовчуванням в Яндекс.Браузері Flash-ролики запускаються автоматично під час відкриття сторінки. Щоб заощадити оперативну пам’ять і посилити безпеку в браузері, ви можете заборонити автоматичний запуск:

  1. Натисніть  → Налаштування.
  2. Відкрийте Сайти.
  3. Прокрутіть сторінку донизу й натисніть Розширені налаштування сайтів.
  4. У блоці Flash увімкніть опцію Заборонено.