Модулі

Що таке модуль?

Модуль (плагін) — це програмний блок, вбудовуваний у Яндекс.Браузер задля розширення його можливостей. На відміну від доповнень, модуль, як правило, не має інтерфейсу. Модулі використовуються для програвання відео й аудіо у браузері, перегляду PDF-документів, поліпшення роботи веб-служб, що організують спільну роботу в інтернеті тощо.

Встановлення модуля

Зазвичай потреба у встановленні модулів виникає, коли ви відвідуєте сайт, який має специфічне наповнення (наприклад, відео). Для коректного відображення цього вмісту потрібно встановити певний модуль.

Яндекс.Браузер повідомить вам про те, що необхідно інсталювати відповідний модуль, і запропонує зробити це: вгорі сторінки з’явиться сповіщення. Вам треба буде завантажити останню версію модуля з сайту розробника і встановити її.

Як вимкнути модуль?

  1. Наберіть у Розумному рядку адресу browser://plugins.
  2. Відкриється сторінка Плагіни, де наведено всі інстальовані модулі. Щоб вимкнути модуль, натисніть посилання Вимкнути під його назвою.

Оновити застарілі модулі

Модулі автоматично не оновлюються і можуть застарівати. Яндекс.Браузер визначає застарілі модулі: якщо модуль застарів, ви побачите відповідне повідомлення під рядком адреси:

  • Щоб встановити останню версію модуля, виберіть Оновити модуль...
  • Якщо ви хочете виконати потрібну дію без оновлення модуля, натисніть Запустити тільки цього разу. У такому разі повідомлення про блокування модуля з’явиться і під час наступного запуску Яндекс.Браузера.