Що таке тІЦ

Індекс цитування (або ІЦ) — прийнята в науковому світі міра «значущості» праць якого-небудь ученого. Величина індексу визначається кількістю посилань на цю працю (або прізвище) в інших джерелах. Проте для дійсно точного визначення значущості наукових праць важлива не тільки кількість посилань на них, але й якість цих посилань. Так, на роботу може посилатися авторитетне академічне видання, популярна брошура або розважальний журнал. Значущість у таких посилань різна.

Наш тематичний індекс цитування (тІЦ) визначає «авторитетність» інтернет-ресурсів з урахуванням якісної характеристики посилань на них з інших сайтів. Цю якісну характеристику ми називаємо «вагою» посилання. Розраховується вона за спеціально розробленим алгоритмом. Велику роль відіграє тематична близькість ресурсу та сайтів, які на нього посилаються. Сама по собі кількість посилань на ресурс також впливає на значення його тІЦ, але тІЦ визначається не кількістю посилань, а сумою їх ваги.

тІЦ як засіб визначення авторитетності ресурсів покликаний забезпечити релевантність розташування ресурсів у рубриках каталогу Яндекса. тІЦ не є суто кількісною характеристикою, тому ми показуємо певні заокруглені значення, які допомагають орієнтуватися в «значущості» («авторитетності») ресурсів у кожній галузі (темі).

Ідея індексу цитування проста — як правило, люди, які створюють свій сайт в інтернеті, з увагою та відповідальністю ставляться до його змісту, а також до змісту того, на що вони посилаються і що таким чином рекомендують своїм відвідувачам. Наш тематичний індекс враховує кількість посилань на сайт з інших сайтів, надаючи цим посиланням різної «ваги» (тобто значущості) залежно від авторитетності сайту, що посилається.