Як вимірюється тІЦ

Що таке інтернет-ресурс

Під інтернет-ресурсом може розумітися як сайт (хост), так і певний розділ сайту (фізично це директорія). Розділ сайту (директорія) вважається самостійним ресурсом, якщо його описано в каталозі Яндекса. Якщо для сайту в каталозі описано кілька директорій, тІЦ розраховуватиметься для кожної з них, інакше весь сайт вважатиметься одним інтернет-ресурсом.

Оскільки в тІЦ враховується лише вага зовнішніх інтернет-ресурсів, що посилаються на заданий, тІЦ не може бути збільшено ні за рахунок «внутрішніх» посилань (з одних сторінок ресурсу на інші), ні за рахунок розташування кількох посилань на одній або кількох сторінках одного й того ж «зовнішнього» ресурсу. Під час розрахунку тІЦ одного з розділів сайту (директорій) посилання на розділ сайту з інших розділів цього сайту вважатимуться внутрішніми і, отже, не збільшуватимуть його тІЦ. При цьому посилання на кожен із розділів сайту враховуються (об'єднуються) під час підрахунку тІЦ всього сайту.

За якими даними вимірюється тІЦ

Для вимірювання тІЦ беруться посилання лише з тих ресурсів, які Яндекс проіндексував і за якими він шукає.

Для яких ресурсів можна вимірювати тІЦ

ТІЦ можна вимірювати для всіх ресурсів, на які посилається який-небудь із проіндексованих Яндексом ресурсів хоча б раз.

Які посилання не враховуються в індексі

Під час підрахунку тІЦ сайту не враховуються посилання з дошок оголошень, форумів, блогів, мережевих конференцій, немодерованих каталогів й інших ресурсів, у які хто завгодно може додавати посилання без контролю з боку власника ресурсу. Також під час підрахунку тІЦ не враховуються посилання з сайтів, розташованих на безкоштовних хостингах, у випадку, якщо вони не описані в Яндекс.Каталозі. Іншими словами, всі такі посилання мають для нас нульову вагу.

Як розраховується тІЦ дзеркал

Індекси цитування так званих дзеркал (аліасів) об'єднуються, тобто ваги всіх неповторюваних посилань на дзеркальні адреси підсумовуються для обчислення тІЦ головної адреси. Головна адреса визначається автоматично і збігається з адресою, яку індексує пошукова машина. Змінити її можна за допомогою директиви Host.

При цьому дзеркалами вважаються тільки сайти, абсолютно ідентичні за структурою та змістом. Докладніше про дзеркала ви можете прочитати у відповідному розділі Допомоги та Рекомендаціях Яндекса про перенесення сайту на новий домен.