Поради вебмайстрові

Як перевірити, чи мій сайт описано в Каталозі?

Щоб дізнатися, чи описано сайт у Каталозі, виконайте його пошук, увівши адресу (URL) ресурсу в рядок пошуку у Каталозі.

Я надіслав заявку на реєстрацію, чому сайт не з'являється в Каталозі?

Середній строк розгляду заявки становить 3 місяці. Якщо після закінчення цього строку сайт не з'явився в Каталозі, отже, зараз сайт не може бути прийнято. Ваша заявка залишається в базі даних, пізніше редактори можуть повернутися до її розгляду ще раз.

Повідомлень про розгляд заявки, реєстрацію або відмову, а також поради щодо розвитку сайтів ми не надсилаємо.

Як змінити адресу сайту в Каталозі?

Є два шляхи змінити адресу сайту в Каталозі:

  1. Швидкий: поставити редирект зі старої адреси на нову і повідомити нас про це. У цьому випадку редактори змінять адресу сайту в Каталозі, але його тІЦ буде перенесено на нову адресу тільки після того, як домени склеються як дзеркала. Зазвичай цей процес триває 4 — 6 тижнів.

    Якщо сайт розміщено на безкоштовному хостингу (і поставити редирект ви не можете), то потрібно видалити сайт за старою адресою, залишивши одну сторінку з інформацією про те, що ресурс переїхав на нову адресу, і написати нам. Ми перевіримо послідовність сайтів і безкоштовно перенесемо опублікований у Каталозі опис сайту на нову адресу (із корекцією інформації у разі потреби). Процес перенесення займає кілька днів. У цьому випадку сайти не будуть склеєні як дзеркала і тІЦ на нову адресу не переноситься.

  2. Повільний: зробити сайти повними дзеркалами із правильним robots.txt (докладніше про те, як вказати роботові на головне дзеркало, можна прочитати у відповідному розділі Допомоги для вебмайстрів). Зверніть увагу, що процес переклеювання дзеркал у середньому триває до 4 — 6 тижнів, прискорити його, на жаль, не можна.

Як зберегти тІЦ при перенесенні сайту на новий домен?

Накопичений раніше тІЦ можна зберегти, якщо старий і новий домени склеєні як дзеркала. Докладніше про дзеркала ви можете прочитати у відповідному розділі Допомоги та Рекомендаціях Яндекса про перенесення сайту на новий домен. Значення тІЦ буде оновлено під час найближчого перерахунку після склеювання дзеркал.

Як присвоюються регіони ресурсу, описаному в Каталозі?

Регіон ресурсу присвоюється редакторами Каталогу за нашими правилами відповідно до регіональної приналежності та тематикою сайту. Докладніше про регіони та їхній вплив на результати пошуку читайте в розділі Допомоги.

Регіон ресурсу краще визначати з максимальною деталізацією. Тобто, якщо сайт стосується Києва, то присвоїти потрібно саме цей регіон, а не Київську область або Україну. Точніше визначення дозволяє сайту брати участь у пошуках з обмеженням не лише у своєму місті, але й у всіх обмеженнях вище за ієрархією. Тобто, якщо сайту присвоєно регіон Київ, то в пошуку з обмеженням по Україні він братиме участь.

У ряді випадків сайту може бути присвоєно кілька регіонів, при цьому рішення про присвоєння додаткових регіонів залишається за редакторами.