Як шукати Яндексом прямо з браузера

У більшості сучасних браузерів є поле пошуку, де можна ввести запит, не заходячи на сайт пошукової системи. Деякі пошукові служби вже встановлені за замовчуванням, їх можна вибрати у випадному списку. У браузерах Internet Explorer і Mozilla Firefox ви можете самостійно додати й інші пошукові служби: пошук Яндекса в інтернету, зображеннях, словникам, новинах та інші.

У полі пошуку ви бачите назву пошукової служби, встановленої за замовчанням (Яндекс.Карти). Щоб перейти в поле, клацніть на ньому мишею або натисніть Ctrl + E. Введіть текст запиту і натисніть Enter для пошуку в поточній вкладці або Alt + Enter для пошуку в новій вкладці. Щоб вибрати іншу службу, натисніть кнопку випадного списку або Ctrl + стрілка вниз.

Якщо ви знаходитеся на веб-сторінці, у якої є своя пошукова служба, то можна встановити цю пошукову службу у свій браузер одним кліком. Для цього треба у випадному списку в полі пошуку вибрати «Додавання пошукової служби» для Internet Explorer і «Додати (ім'я пошукової служби)» для Mozilla Firefox.

Пошукові служби побудовані на основі специфікації Opensearch.

Також пошукові служби Яндекса за допомогою таких посилань:

Яндекс — пошук у всьому інтернеті

Карти — пошук адрес і організацій на карті

Маркет — пошук і вибір товарів

Новини — останні новини від електронних ЗМІ

Афіша — пошук у подіях

Погода — пошук прогнозів погоди для різних міст

Блоги — пошук у блогах і форумах встановити

Зображення — пошук картинок

Відео — пошук відеороликів

Музика — пошук музичних записів, альбомів та виконавців

Як встановити пошук Яндекса у браузер Mozilla Firefox

Встановлення служб пошуку можлива для Mozilla Firefox версії 3 і вище. Щоб дізнатися, яку версію Mozilla Firefox ви використовуєте, в меню «Довідка» виберіть пункт «Про Firefox».

  1. Натисніть на посилання «встановити» поряд з описом пошукової служби.

  2. У вікні, що з'явилося, ви можете відмітити пункт «Вибрати його для використання», щоб встановити цю службу за замовчанням. Ми рекомендуємо встановлювати за замовчанням службу, якою ви користуєтеся найчастіше.

  3. Натисніть на кнопку «Додати». Пошукову службу буде додано в список.

Ви можете у будь-який момент встановити за замовчанням іншу пошукову службу, видалити службу з браузера або змінити їх порядок.

Як встановити пошук Яндекса в браузер Internet Explorer

Встановлення служб пошуку можлива для Internet Explorer версії 7 і вище. Щоб дізнатися, яку версію Internet Explorer ви використовуєте, в меню «Довідка» виберіть пункт «Про програму».

  1. Натисніть на посилання «встановити» поряд з описом пошукової служби.

  2. У вікні, що з'явилося, ви можете відмітити пункт «Зробити постачальником пошуку за замовчанням». Ми рекомендуємо встановлювати за замовчанням службу, якою ви користуєтеся найчастіше.

  3. Натисніть кнопку «Додати». Пошукову службу буде додано в список.

Ви можете в будь-який момент встановити за замовчанням іншу пошукову службу або видалити службу з браузера.

Примітка.

Розширення Елементи Яндекса пропонує не лише миттєвий пошук у службах Яндекса, але і багато інших можливостей та корисних інструментів. Дізнатися більше про Елементи Яндекса.