Як вимкнути потенційно вразливі компоненти браузера

Щоб заразити комп'ютери користувачів, зловмисники розміщують на сторінках код, який використовує вразливості в компонентах браузера, таких як інтерпретатори JavaScript, плагіни та доповнення для відображення Flash, PDF, виконання Java тощо. Якщо вам потрібно проглянути зміст небезпечного сайту, та з якихось причин ви не бажаєте користуватися його безпечною копією — вам потрібно вимкнути ці компоненти на час відвідування небезпечних сайтів. У цьому випадку ризик зараження комп'ютера під час перегляду сторінок, що містять шкідливий код, істотно знизиться.

Вимкнути найрозповсюдженіші компоненти, за допомогою яких небезпечні сайти атакують комп'ютер, можна таким чином:

 1. Internet Explorer 9

  • Загальне підвищення рівня безпеки:

   Знаряддя —> Властивості браузера —> Безпека —> кнопка Інший..., з випадного списку вибрати «Високий», натиснути «Скинути...», потім «ОК».

  • Вимкнення JavaScript:

   Знаряддя —> Властивості браузера —> Безпека —> активувати піктограму «Інтернет» —> Інший... —> Сценарії (в другій половині списку у вікні з повзунком) —> Активні сценарії —> Вимкнути.

  • Вимкнення Flash, PDF, Java:

   Знаряддя —> Керування додатковими компонентами —> у вікні ліворуч вибрати «Панелі інструментів і розширення» —> у вікні праворуч вибрати «Shockwave Flash Object», «Adobe PDF Link Helper», «Java» (можуть бути різних виробників) —> натиснути на кнопку «Вимкнути» у вікні знизу.

 2. Mozilla Firefox 6.0 та 7.0

  • Вимкнення JavaScript:

   Firefox —> Інструменти —> Налаштування —> вкладка «Вміст» —> зняти прапорець «Дозволити JavaScript».

  • Вимкнення Flash і PDF:

   Firefox —> Додатки —> Модулі (або Плагіни) —> натиснути на кнопку «Вимкнути» праворуч від Shockwave Flash, Adobe Acrobat.

  • Вимкнення Java-аплетів:

   Firefox —> Додатки —> Розширення —> натиснути на кнопку «Вимкнути» праворуч від Java Console (якщо Java Console кілька, то вимкнути потрібно кожну).

  Щоб було зручніше вимикати всі компоненти одразу, у Firefox можна встановити та використовувати доповнення noscript.

 3. Opera 11

  • Вимкнення JavaScript:

   Інструменти —> Налаштування —> вкладка «Додатково» —> у лівій частині вікна пункт «Вміст», у правій частині зняти галочку «Увімкнути JavaScript».

  • Вимкнення Flash і PDF:

   набрати в рядку адреси «opera:plugins», натиснути «Enter» —> у списку, що з'явився, натиснути посилання «Вимкнути» напроти Shockwave Flash, Adobe Reader.