Перевірка завантажених файлів

До всіх файлів, завантажених з мережі — із сайтів, з пірингових мереж, через ICQ або Skype, — слід ставитися обережно. Не ігноруйте попередження антивірусу й операційної системи, коли ви завантажуєте файли або запускаєте завантажені програми. Пропозиція вимкнути антивірус, щоб вирішити якусь проблему, також має насторожити вас.

Якщо вам надіслали файл поштою (навіть якщо це «просто зображення» і ви знаєте відправника), краще зберегти файл на диск і перевірити антивірусом, перш ніж відкривати його. Крім антивірусу файли можна перевіряти за допомогою онлайн-сканерів.

Потенційно небезпечні:

 • Виконувані файли з розширеннями .exe, .com, .bat, .cmd, .js, .vbs, .pif, .swf, .jar, .reg, .msi, .gg, .gadget, .htm, .html, .xhtml, .mht, .chm.

 • Файли MS Office (.doc, .xls, .ppt тощо), а також PDF-документи можуть містити макровіруси.

Іноді в імені файлу вірусу дописують псевдорозширення, наприклад: postcard.jpg.exe. За замовчуванням Windows приховує справжнє розширення файлу, тому ім'я файлу відображається як postcard.jpg. Такий файл легко сплутати із зображенням і запустити помилково.

Щоб не робити таких помилок, увімкніть відображення розширень для всіх файлів:

Windows 8

 1. Запустити > Параметри комп'ютера > Панель керування > Оформлення та персоналізація > Параметри папок.
 2. Перейдіть на вкладку Вид і в списку Додаткові параметри вимкніть опцію Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів.
 3. Натисніть кнопку ОК.

Windows 7

 1. Запустити > Панель керування > Оформлення та персоналiзацiя > Параметри папки.
 2. Перейдіть на вкладку Подання і у списку Додаткові параметри вимкніть опцію Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів.
 3. Натисніть кнопку ОК.
Windows Vista
 1. Запустити > Панель керування > Оформлення та персоналізація > Властивості папки.
 2. Перейдіть на вкладку Вид і в списку Додаткові параметри вимкніть опцію Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів.
 3. Натисніть кнопку ОК.

Windows XP

Windows 2000

 1. Запустити > Панель керування > Оформлення та теми > Властивості папки.
 2. Перейдіть на вкладку Вид і у списку Додаткові параметри вимкніть опцію Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів.
 3. Натисніть кнопку ОК.